“Windau” siltumenerģijas tarifs kāps par 72%

0 komentāri
“Windau” siltumenerģijas tarifs kāps par 72%
FOTO: LETA

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) apstiprinājusi SIA “Windau” koģenerācijas stacijā saražotās siltumenerģijas tarifu – 29,53 eiro par megavatstundu. Tas ir par 72% vairāk nekā līdz šim noteiktie 17,12 eiro par megavatstundu.

Saražoto siltumenerģiju komersants pārdod SIA ”Bauskas siltums”, kas Bauskas pilsētā nodrošina centralizēto siltumapgādi. Izskanējusi informācija, ka saistība ar tarifa sadārdzinājumu ”Bauskas siltums” varētu pārtraukt siltumenerģijas iepirkšanu no ”WINDAU”.

Apstiprinātais tarifs nav siltumenerģijas gala tarifs iedzīvotājiem – tas ir tarifs, par kuru SIA  ”Bauskas siltums” no šī gada 1. oktobra varēs iepirkt siltumenerģiju no SIA ”WINDAU”. Tarifā nav ietverts pievienotās vērtības nodoklis.

Pie esošās dabasgāzes tirdzniecības cenas 284,57 eiro par tūkstoš nanokubikmetriem, apstiprinātais siltumenerģijas tarifs ir 29,53 eiro par megavatstundu bez pievienotās vērtības nodokļa. Mainoties dabasgāzes tirdzniecības cenai, mainīsies arī koģenerācijas stacijā saražotās siltumenerģijas tarifs atbilstoši Regulatora apstiprinātajiem tarifiem.

Salīdzinot ar līdz šim piemēroto tarifu, jaunais siltumenerģijas tarifs pie esošās dabasgāzes cenas ir par 12,81 eiro par megavatstundu lielāks, tomēr tas aizvien ir mazāk nekā izmaksātu siltumenerģijas ražošana katlumājā bez vienlaicīgas elektroenerģijas ražošanas.

SIA ”WINDAU” pārdotais siltumenerģijas apjoms pēdējos trīs gados veido vidēji 67% no kopējā SIA ”Bauskas siltums” tīklos nodotā siltumenerģijas apjoma. Šogad SIA ”WINDAU” plāno saražot un nodot SIA ”Bauskas siltums” siltumenerģiju 24 tūkst. MWh apmērā. 2013.gadā SIA ”WINDAU” ieņēmumi no pārdotās siltumenerģijas veidoja 395 tūkst. EUR.

SIA ”WINDAU” ir iesniegusi pamatojošos dokumentus un skaidrojumus par tās darbību ietekmējošiem faktoriem un tarifu veidojošām izmaksām atbilstoši tarifu aprēķināšanas metodikai. Tarifā apstiprinātā komersanta kopkapitāla rentabilitāte plānota 10,17% apmērā. Saskaņā ar likumu ”Par sabiedrisko pakalpojumu regulatoriem” tarifs ir nosakāms tādā apmērā, lai lietotāju izdarītie tarifu maksājumi segtu ekonomiski pamatotas sabiedrisko pakalpojumu izmaksas un nodrošinātu sabiedrisko pakalpojumu rentabilitāti. Ja mainās tarifus ietekmējošie faktori, regulators var ierosināt tarifu pārskatīšanu.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas