Seriāla Ugunsgrēks aktrise Līga Zeļģe tic Līgo nakts burvestībai

0 komentāri

Pēc pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes datiem Latvijā šogad ir 10 501 Līga. Salīdzinājumam – viens no  latviešu iecienītākajiem vārdiem Anna šobrīd ir  23 501  daiļā dzimuma būtnēm, bet visnotaļ latvisko vārdu Baiba nes 6 593 skaistules. Popularitāte – vidēja, bet ikdienā vārds Līga vienlaicīgi tiek gan respektēts, gan piemirsts.

Latviešu kalendārā vārds Līga ir no 1930.gada. Neoficiāli vārda dienu šajā datumā var svinēt arī Līgotņi un Līgoņi. Valsts Valodas centrā neatceras, ka kāds būtu vērsies ar iesniegumu, lai pretendētu uz oficiālu vārda dienu līdzās Līgām pašā Līgo vakarā. Lai arī Valsts valodas centrā izskatītu šādu iesniegumu, jo 23.jūnijs nav tabu datums, acīmredzot neviens neuzdrošinās cerēt svinēt savu vārda dienu reizē ar Līgām. Taču, iespējams, ka neviens tīšuprāt nevēlas svētkus sev 23.jūnijā tādēļ, ka vārda dienu Līgām līgotāji nereti mēdz piemirst.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk
Foto: Kārlis Dambrāns, Flickr.com

Foto: Kārlis Dambrāns, Flickr.com

”Klasisks gadījums – gaidīja Jāni, piedzima Līga!” tā par sava vārda došanas vēsturi saka Nacionālā teātra aktrise, seriāla ”Ugunsgrēks” Danas lomas atveidotāja Līga Zeļģe. Tādēļ, ka divas nedēļas pirms 23.jūnija katru vakaru Līgai ir jāspēlē tradicionālajā Jāņu gaidīšanas izrādē ”Skroderdienas Silmačos”, Līgo vakarā viņa neko citu nevēlas, kā tikai to, lai viņai liek mieru. Līgai vairāk tīk paklausīties, kā citi dzied un pasēdēt mierīgi pie ugunskura. Dāvanas, šā vārda tradicionālajā izpratnē, Līga saņem reti. Ziedi, vainagi un cienasts galdam – tā sev veltītos apsveikumus raksturo Līga. Galvenais šajā vakarā ir kopā būšana. Līga neļaunojas, ja dažreiz pat netiek sumināta, jo nekad 23.jūniju nav uztvērusi egoistiski kā dienu, kad tikai svētki ir tikai viņai. Turklāt Līga tic gada īsākās nakts ticējumiem un maģijai. 18 gadu vecumā Līga ar draudzenēm devusies mest ozolā vainagus, lai zīlētu – pēc cik gadiem katra satiks savu izredzēto. Noskaties video un uzzini, kā Līgai beidzās šis rituāls.

Skaties video!

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas