Seile paziņo, ka uzņemas pilnu atbildību par ārkārtas situāciju Mežaparka estrādē

0 komentāri

Mežaparka estrādē ar krāšņu koncertu noslēgušies Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki. Bažījoties, ka varētu atkārtoties sestdien ģenerālmēģinājumā pieredzētā masveida bērnu ģībšana, organizatori no repertuāra vairākas dziesmas svītroja.

Izglītības ministre Mārīte Seile šodien paziņoja, ka uzņemas atbildību par ārkārtas situāciju Mežaparka estrādē.

Neraugoties uz ģenerālmēģinājumā pieredzēto masveida bērnu ģībšanu, noslēguma koncertā Manā dziesmā tu… valdīja pacilāta atmosfēra. Vairāki mazie dalībnieki līdzi bija paņēmuši Latvijas karodziņus. Visapkārt skanēja bērnu čalošana un smiekli.

Koncertam tuvojoties beigām, daudzi dalībnieki pauda nožēlu, ka svētki tūlīt beigsies.

Nevarēja gan nepamanīt lielāku operatīvo dienestu rosību. Uz estrādi bija norīkotas papildu neatliekamās medicīniskās palīdzības brigādes. Lai gan koncerts bija saīsināts, uzstāšanās laikā daudziem dalībniekiem kļuva slikti. Mazie sūdzējās par sāpēm, sasitumiem, sliktu dūšu.

Mediķi ik pa brīdim lūdza diriģentiem ļaut bērniem apsēsties un nedaudz arī izkustēties. Masveida ģībšana vairs neatkārtojās. Ja sestdien no Mežaparka estrādes uz slimnīcu nogādāja 17 bērnus, tad svētdien – trīs.

Mediķi norāda, ka sestdienas ģenerālmēģinājumā pieredzētai masveida bērnu ģībšanai ir vairāki iemesli – nepietiekams uzturs, neizgulēšanās, slodze un lielā atbildības sajūta. Mediķiem ir vairāki ieteikumi, kas būtu jādara, lai šādas situācijas vairs neatkārtotos.

Šodien sasauktajā preses konferencē organizatori viens otram pateicās par veiksmīgi aizvadītājiem svētkiem. Klātesošie niecīgu uzmanību veltīja sestdienas ārkārtas situācijai. Tomēr konferences noslēgumā izglītības ministre Mārīte Seile paziņoja, ka uzņemas pilnu atbildību par notikušo.

Seile gan joprojām saņem daudz pārmetumu par savu nakts lēmumu atcelt svētku gājienu. Ministre norāda, ka par šo soli izšķīrusies, jo naktī vēl nebija informācijas par ģīboņu iemeslu. Kad rīta pusē mediķi atklājuši iemeslus, ministrija lēmumu mīkstināja un atļāva gājienā doties brīvprātīgi.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas