Savčenko: Ukraina būs brīva, par spīti kaimiņvalsts slimajai fantāzijai

0 komentāri

Ukrainā beidzot atgriezusies pilote, kara gūstekne Nadija Savčenko. Viņa ilgstoši atradās apcietinājumā Krievijā un šajā laikā sava gara spēka dēļ kļuva par nacionālo varoni. Sperot pirmos soļus brīvībā, Savčenko pateicās par atbalstu un apliecināja, ka vienmēr būs gatava ziedot dzīvību par Ukrainu.

Savu dzimto Ukrainu Nadija Savčenko skatīja pēc gandrīz divu gadu ieslodzījuma Krievijā. Rostovā pie Donas pilotei pakaļ ieradās Ukrainas prezidenta Petro Porošenko lidmašīna un Kijevā viņa nolaidās neilgi pirms trijiem pēcpusdienā. Ukrainā Savčenko kļuvusi par pretestības un gara spēka simbolu, tāpēc likumsakarīgi, ka viņas pirmos soļus ieskāva daudzi žurnālisti un atbalstītāji. Sagaidītājiem Savčenko teica uzrunu, kas jau pielīdzināta kā Žannas D’Arkas cienīga.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Nadija Savčenko, atbrīvotā Ukrainas pilote

Esmu brīva un vēlos lūgt piedošanu visām mātēm, kuru bērni nepārradās mājās no pretterorisma operācijām, bet es esmu palikusi dzīva. Gribu lūgt piedošanu visām mātēm, kuru bērni atrodas ieslodzījumā, bet es esmu atbrīvota. Es gribu visiem jums pateikt, ka es nevaru atgriezt mirušos, bet es vienmēr būšu gatava kaujas laukā atdot savu dzīvību par Ukrainu. Esmu gatava to darīt vēlreiz.

Krievijas tiesa martā Savčenko piesprieda 22 gadus cietumā, atzīstot par vainīgu divu Krievijas žurnālistu nonāvēšanā apšaudē Ukrainas austrumos. Savu vainu pilote neatzīst, un apsūdzības viņai tiek uzskatītas par politiski motivētām un safabricētām. Ieslodzījumā viņa vairākkārt badojās un gaidīja brīdi, kad tiks pārvesta uz Ukrainu.

Ukraiņu varone apmainīta pret diviem Ukrainā tiesātiem Krievijas virsniekiem. Krievijas Galvenās izlūkošanas pārvaldes karavīri Aleksanders Aleksandrovs un Jevgēņijs Jerofejevs jau nolaidušies Maskavā, kur abus sagaidīja tikai sievas. Kad apmaiņa jau bija noslēgusies, Kremlis paziņoja, ka Savčenko apžēlota, pateicoties nogalināto žurnālistu atraitņu lūgumiem.

Petro Porošenko, Ukrainas prezidents

Šodien, kad Ukrainā ir atgriezusies Nadija, ir atgriezusies ir arī cerība un pārliecība par mūsu uzvaru. Un tieši tāpat, kā mēs atguvām Nadju, mēs atgūsim Donbasu, Krimu un Ukrainas vienotību.

Nadija Savčenko, atbrīvotā Ukrainas pilote

Ukrainai ir tiesības pastāvēt, par spīti kāda cilvēka sapuvušajai dvēselei un slimajai fantāzijai. Mēs būsim brīvi. Jo mēs esam ukraiņi, mēs esam cilvēki, mēs esam tauta.

Drauds korumpētajai varai

Uzreiz pēc atgriešanās Savčenko piešķirts Ukrainas varones nosaukums. Tiesa gan, Ukrainas komentētāji jau izteikušies, ka viņas pārrašanās politiķiem nāks par labu tikai īsu brīdi – sava rakstura un autoritātes dēļ Savčenko, visticamāk, kļūs par izaicinājumu arī korumpētajai Ukrainas varas sistēmai. Kā apliecinājums tam kalpo fakts, ka šodien viņa atteikusies pieņemt ziedus no pašas partijas vadītājas Jūlijas Timošenko.

Video

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas