Sankciju skartajiem pārtikas ražotājiem palīdzēs kompensēt kredītprocentus

0 komentāri

Valdība šodien spēra vienu no vairākiem soļiem, lai atbalstītu Krievijas sankciju skartos ražotājus – viņiem daļēji tiks dzēsti kredītprocenti. Vienlaikus sākušās diskusijas, vai Maskavas embargo neliks veikt grozījumus šī gada valsts budžetā.

Maskavas sankciju ietekmētajiem pārtikas ražotājiem valsts palīdzēs daļēji kompensēt kredītprocentu maksājumus. Valdības lēmums paredz, ka uz atbalstu varēs pretendēt piena, gaļas un zivju pārstrādes uzņēmumi apgrozāmo līdzekļu kredītiem, kā arī īstermiņa un ilgtermiņa kredītiem. Šim mērķim tiks atvēlēti vairāk nekā 15 miljoni eiro, kas rasti Zemkopības ministrijas budžetā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Šis gan ir tikai viens no nepieciešamajiem atbalsta pasākumiem. Zemkopības ministrs uzskata, ka šā gada budžetā trūkst līdzekļu, ko pārdalīt par labu embargo ietekmētajiem, tādēļ finanšu ministram būtu jārunā ar Briseli par iespēju palielināt budžeta deficītu.

Pret budžeta grozīšanu kategorisks ir finanšu ministrs. LNT raidījumā “900 sekundes” Andris Vilks uzsvēra – kamēr viņš sēdēs finanšu ministra krēslā, budžets atvērts netiks.

Izskan neapmierinātība, ka jau tagad, valdībā lemjot par atbalstu, Finanšu ministrija aiz slēgtām durvīm piekopjot taupības politiku. Noraidīti vairāki Ekonomikas ministrijā tapuši priekšlikumi, piemēram, par iedzīvotāju ienākuma nodokļa 80% atlaidi, ja uzņēmums apņemas neatlaist darbiniekus.

Taču Budžeta atvēršana ir mazticama, jo tam traucē arī priekšvēlēšanu laiks, kurā solījumi ierasti sniedzas pāri pieejamajām finansēm.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas