Salacgrīvas šprotu ražotājs ”Brīvais vilnis” pusgadu noslēdz ar peļņu

0 komentāri

Šā gada pirmajos sešos mēnešos Salacgrīvā bāzētais zivju konservu ražošanas uzņēmums ”Brīvais vilnis” nopelnījis vairāk nekā 308,9 tūkstošus eiro pirms nodokļu nomaksas, liecina kompānijas finanšu pārskata dati.

Tas ir nedaudz mazāk nekā ”Brīvajam vilnim” izdevās nopelnīt pērnā gada pirmajā pusgadā, kad kompānijas peļņa veidoja vairāk nekā 384 tūkstošus eiro.

2014. gada pirmos sešus mēnešus Salacgrīvas uzņēmums noslēdza ar vairāk nekā 5,69 miljonu eiro apgrozījumu iepretim 6,20 miljonu eiro apgrozījumam pērnā gada attiecīgajā laika posmā.

Jau ziņots, ka pieaugot eskalācijai Ukrainā, Krievija ieviesusi embargo lielai daļai Rietumvalstu pārtikas preču. Latvijā visvairāk no embargo ieviešanas cietušas piena un zivju nozares.

Tikmēr Lietuvas Valsts pārtikas un veterinārijas dienests ar Eiropas ātrās brīdināšanas sistēmas pārtikas un barības jomā (RASFF) starpniecību saņēmis no Polijas informāciju, ka Latvijas uzņēmuma SIA “Gamma-A” ražotajos šprotu konservos “Goldfish” konstatēts kancerogēno policiklisko aromātisko ogļūdeņražu daudzums, kas vairāk nekā divas reizes pārsniedz pieļaujamo normu.

Pērn un šogad no dažādām Eiropas Savienības valstīm RASFF sistēmā saņemti 12 brīdinājumi par kancerogēnajām vielām Latvijā ražotās šprotēs.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas