Sāk cīņu ar transtaukskābēm! Tas ietekmēs gan ražotājus, gan sabiedrisko ēdināšanu

0 komentāri

Tiks ierobežots transtaukskābju daudzums pārtikas produktos. Valdības šodien pieņemtajos noteikumos paredzēts, ka šīs veselībai kaitīgās vielas ierobežojumi būs jāievēro gan pārtikas produktu ražotājiem, gan arī sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumiem.

Maksimāli pieļaujamais transtaukskābju daudzums pārtikas produktos būs divi grami uz 100 gramiem kopējā tauku daudzuma.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Pārtikas ražotāju pārstāvji ir aplēsuši, ka tas skars lielāko daļu produktu, kurus ražo vidējie un mazie uzņēmumi.

Pirms vairākiem gadiem Latvijā jau tika pētīta transtaukskābju klātbūtne pārtikas produktos, un tā rezultāti liecināja, ka lielāka daļa vietējas pārtikas – maize, piena izstrādājumi – ir labi.

Tomēr jauni noteikumi attieksies arī uz sabiedrisko ēdināšanu, un šeit daudziem vajadzēs mainīt ēdienu gatavošanas tehnoloģiju.

Šodien jaunie noteikumi valdībā tika pieņemti bez diskusijām, lai gan pirms tam diskusijas ilga vairākus gadus, līdz tika panākts, ka ierobežojumi skars ne tikai pašmāju, bet arī importa pārtikas produktus. Par to nesen saņemta atļauja no Eiropas Komisijas.

Pagaidām atklāts paliek jautājums par jauno prasību kontroli. Pārtikas un veterinārajam dienestam būs jāpārbauda ne tikai vietēji ražotāji, bet arī importa prece. Un atliek vien cerēt, ka pēc diviem gadiem, kad beigsies pārejas posms, tam atradīsies papildu finansējums.

Jāpiebilst, ka Latvija ir tikai ceturtā Eiropas Savienības (ES) valsts, kur ir pieņemti šādi noteikumi, tādi vēl ir spēkā Dānijā, Austrijā un Ungārijā.

Video

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas