Šajā dienā es sapratu, ka var paļauties tikai uz sevi, stāsta sieviete, kura zem Maximas drupām zaudēja vīru

1 komentārs
Šajā dienā es sapratu, ka var paļauties tikai uz sevi, stāsta sieviete, kura zem Maximas drupām zaudēja vīru
FOTO: LETA

Atceries Zolitūdi, – šāds nosaukums dots traģēdijas upuru piemiņas grāmatai, kurā pirmo reizi cietušie atklāti stāsta par pārdzīvoto. Ar šo grāmatu paldies tika teikts visiem, kuri piedalījās glābšanā vai sniedza savu artavu traģēdijas seku pārvarēšanā.

Grāmatā apkopoti 82 stāsti par tiem, kuri gāja bojā, cieta un steidza palīdzēt. Daudzi no autoriem teikuši, ka par pirms diviem gadiem pārdzīvoto vairs nekad tik detalizēti kā grāmatā nerunās. Tieši tāpēc rakstītais tīšuprāt atstāts teju bez izmaiņām.

Lai arī zaudējuši pašus dārgākos, traģēdijā cietušie šodien ar saviem stāstiem dalījās ar tiem, kuri viņiem pēc pārdzīvotā palīdzēja. Starp viņiem bija gan amatpersonas, gan tādi, par kuru palīdzīgo roku sabiedrība neko nezina.

Grāmatā ir arī Aļonas Burves stāts. Viņai pašai izdevās glābties no drupām, bet zem tām tika pazaudēts vīrs. Grāmata ir kā mēģinājums aizsniegties līdz tiem, kas ir pie varas un nedzird.

Šajā dienā sapratu vienu, mēs varam paļauties tikai uz sevi, ne uz valdību, bet tikai uz sevi. Jo cilvēki – viņi atnāca, viņi palīdzēja. Liels paldies ugunsdzēsējiem, kuri tur bija un ziedoja savas dzīvības, gāja bojā, par šīm kapeikām riskējot. Zināt, kaut kas mums nav kārtībā Latvijā, riskants darbs tiek novērtēts ar kapeikām, sēdošs – nez kāpēc ļoti augstu.

Tikmēr paši glābēji, kuri traģēdijā zaudēja kolēģus, par to skaļi nerunā.

Lai arī upuri šodien teica daudzus paldies, rūgtums divu gadu laikā nav zudis. Tādēļ pirmajā Zolitūdes tiesas sēdē plānojuši ierasties teju visi cietušie, lai vēlreiz visiem atgādinātu, cik daudzu dzīves notikušais neatgriezeniski mainīja.

1 komentārs

TOP komentāri

 • Mudīte
  0

  Mudīte

  Paļaujies uz To Kungu no visas sirds un nepaļaujies uz sava prāta gudrību
  /Salamana pam.3: 5/

  22.11.2015 05:44

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas