Saistībā ar cūku mēri PVD darbinieki nostrādājuši vairāk nekā 34 tūkstošus virsstundu

0 komentāri

Āfrikas cūku mēris radījis pamatīgas galvassāpes Pārtikas veterinārajā dienestā (PVD), kura darbinieki kopumā nostrādājuši 35 tūkstošus virsstundās. Āfrikas cūku mēra izplatības turpmāka veiksmīga apkarošana šobrīd ir apdraudēta. Pārtikas un veterinārajam dienestam nav izdevies aizpildīt trūkstošo inspektoru štata vietas, kas nozīmē vēl lielāku slodzi esošajiem darbiniekiem.

Kopš janvāra līdz oktobrim, ierobežojot gan klasisko cūku mēri, gan Āfrikas cūku mēri, PVD 243 darbinieki kopā nostrādājuši 34 389 virsstundas, – noskaidroja LNT Ziņas. Infekcijas straujās izplatības apkarošana bijusi tik grūta, ka spēka izsīkuma un pārguruma dēļ esošie PVD inspektori un inspektores cits pēc cita rakstījuši atlūgumus.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

PVD izteiktās bažas, ka inspektoru pārslodzes dēļ varētu ciest cūku mēra tālāka ierobežošana, nobiedējis valdības ministrus tik ļoti, ka no valsts budžeta piešķirts vairāk nekā pusmiljons eiro, lai darbā pieņemtu 20 jaunus darbiniekus. Tas būtu terminēts darba līgums uz 3 gadiem ar algu 720 eiro mēnesī. Tomēr visas štata vietas nav izdevis nokomplektēt Ziemeļlatgales, Dienvidlatgales un Ziemeļpierīgas pārvaldēs. Situācija ir tik dramatiska, ka PVD apsver samazināt pretendentiem prasības no augstākās uz vidējo veterināro izglītību, kā arī nodarbināt veterinārmedicīnas studentus.

Plašāk par šo tematu šovakar LNT Ziņās pulksten 20.00:

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas