Saeimā top likums, kas paredz piešķirt dažādus labumus barikāžu dalībniekiem

2 komentāri

Ceturtdaļgadsimtu pēc janvāra barikādēm Saeimas deputāti atkal aktualizējuši jautājumu, kā pateikties tiem tūkstošiem cilvēku, kuri ar kailām rokām apsargāja stratēģiski svarīgos objektus. Parlamentā top likums “Par 1991. gada barikāžu dalībnieka statusu”.

Priekšlikumi paredz daudz labumu Latvijas neatkarības aizstāvjiem. Tostarp iecerēts palielināt neapliekamo minimumu barikāžu dalībniekiem, piešķirt atlaides medikamentiem un ārsta apmeklējumiem. Tomēr ir arī vairākas būtiskas neskaidrības, kas varētu kavēt likuma pieņemšanu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Pirms 25 gadiem janvāris Latvijā bija trauksmains. Pēc asiņainajiem notikumiem Viļņā tūkstošiem cilvēku vairākās Latvijas pilsētas apņēmās nevardarbīgi pretoties padomju okupācijas karaspēka centieniem atgūt kontroli par stratēģiski svarīgiem objektiem.

Diemžēl arī Latvijā neiztika bez upuriem. Tā laika notikumi Latvijas jaunāko laiku vēsturē ierakstīti ar trekniem burtiem – barikāžu laiks.

Ceturtdaļgadsimtu pēc barikādēm Saeimā top likums Par 1991. gada barikāžu dalībnieka statusu. Likumprojektā paredzēti daudzi atvieglojumi. Tostarp iecerēts palielināt neapliekamo minimumu barikāžu dalībniekiem, piešķirt atlaides medikamentiem un ārsta apmeklējumiem.

Līdz galam gan nav skaidrs pēc kādiem kritērijiem vērtēs, kurš ir bijis barikāžu dalībnieks. Reģistros minēti apmēram 30 tūkstoši, tikpat daudz saņēmuši arī barikāžu piemiņas medaļas. Taču bija arī tādi aizstāvji, kuri nav nekur reģistrēti. Bijušais Latvijas Tautas frontes vadītājs, tagad Saeimas deputāts Romualds Ražuks norāda, ka nereģistrētiem cilvēkiem vajadzēs pierādīt savu dalību barikādēs.

Likumprojekts konceptuāli atbalstīts Saeimas sociālo un darba lietu komisijā. Tagad sāksies aprēķini, cik dažādas privilēģijas barikāžu dalībniekiem izmaksās valsts budžetam. Iecerēts, ka likums stāsies spēkā nākamgad.

Video

2 komentāri

TOP komentāri

 • taka
  +1

  taka

  Vai nav tā kā par vēlu? Daudzi jau sen ir labākos medību laukos, būs tikai krustiņa ievilkšana kādos ar naudiņu saistītos papīriņos...

  14.01.2016 15:11

 • rrr
  0

  rrr

  A kaa savadaak..gudrinieki!!

  14.01.2016 22:44

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas