Saeima pieņem lēmumu saistībā ar parandžu un “burku” lietošanas aizliegumu Latvijā

0 komentāri

Vismaz pagaidām Latvijā netiks aizliegta sejas aizklāšana publiskās vietās. Saeimas vairākums šodien, 24. septembrī, noraidīja Latvijas Reģionu apvienības (LRA) priekšlikumu vēl pirms bēgļu ierašanās stingri ierobežot parandžu, “burku” un citu seju aizklājošu apģērbu nēsāšanu, kas neatbilst mūsu priekšstatiem par apģērba etiķeti.

Likuma iniciatori piedāvāja arī šādus sodus par tā pārkāpšanu: personas, kas nepakļautos aizliegumam, likumā piedāvāts sodīt ar naudas sodu līdz 150 eiro, bet personas, kas piespiedušas kādam citam aizklāt savu seju, – līdz 350 eiro. Likumā būtu atrunāti izņēmumi, kad seju varētu nerādīt – ja tas saistīts ar darba veikšanu, dienesta pienākumiem, veselības aizsardzību, sportu, mākslu un tādiem tradicionāliem svētkiem, piemēram, ķekatas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Likuma ar daiļrunīgo nosaukumu – Par personas sejas aizklāšanas regulējumu publiskās vietās –  nepieciešamību tā autori pamatoja ar rūpēm par Latvijas kultūrvides saglabāšanu, kuras neatņemama sastāvdaļa ir ģērbšanās etiķete. Tomēr vismaz pagaidām parandžu, “burku” un citu austrumu apģērbu nēsāšana Latvijā netiks ierobežota. Vairums koalīcijas deputātu balsojumā atturējās, uzskatot, ka likums ir juridiski nepilnīgs un tā pieņemšanai izvēlēts nepareizs laiks.

Taču, kā vēsta TV3 Ziņas, visticamāk, ka tuvākajos gados parandžu nesēšana, kas gan Latvijā ir ļoti liels retums, tiks ierobežota. Pie attiecīga regulējuma, kurā tiks izslēgta iespēja vērsties pret Latviju Eiropas Cilvēktiesību tiesā, šobrīd strādā valdība.

Skaties video:

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas