Saeima nepieļaus uz mūžu iecelto Augstāko tiesas tiesnešu pazemināšanu amatā

0 komentāri

Saeima vienbalsīgi nolēmusi nepieļaut trīs uz mūžu ieceltu Augstāko tiesas tiesnešu pazemināšanu amatā, kas izrietēja no Krimināltiesu tiesu palātas reforma. Lēmums nozīmē, ka soģi turpinās saņemt algu, lai arī jau vairākus mēnešus nekalpo Temīdai.

Augstākas tiesas tiesneši  Ludmila  Poļakova, Jānis Tiltiņš un Ervīns Kušķis  atrodas duālā stāvoklī, formāli viņi arvien ir tiesas tiesneši, bet neeksistējošā struktūrvienībā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Šāda situācija izveidojās pēc Krimināllietu tiesu palātās likvidēšanas un iekšējām intrigām. Tā  rezultātā uz mūžu ieceltie soģi netika pieņemti darbā jaunizveidotajā Krimināllietu departamentā.

Tieslietu padome piedāvāja viņus pārcelt darbā uz Rīgas apgabaltiesu. Tomēr deputāti uzskatīja, ka šāds, būtībā pazeminājums amatā  ir ar tiesnešu godu nesavietojams. Līdz ar to lēmumprojektu Saeima noraidīja, lai meklētu citu izeju. Tas varētu ievilkties vairākus mēnešu, tikmēr visi trīs soģi turpinās saņemt  algu, lai arī lietas sen kā neizskata.

Cik ilgi deputātiem un tiesas varas pārstavjiem vajadzēs laiku, lai atrisinātu  šo problemu, kas turpina tērēt valsts budžetu, atbildes tautas kalpiem nav.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas