Šadurskis: Viens pedagogs saņem 1423 eiro, bet cits – 420 vai nedaudz vairāk

0 komentāri

Neskatoties uz Pierīgas pašvaldību un pedagogu arodbiedrības iebildumiem, izglītības un zinātnes ministra Kārļa Šadurska (V) paspārnē tapušais jaunais skolotāju atalgojuma modelis tiks virzīts skatīšanai Ministru kabinetā.

Jaunais modelis paredz, ka zemākā pedagogu algas likme palielināsies par 62%, proti, augs no 420 līdz 680 eiro. Ministrs neslēpa, ka Pierīgas skolotāji tādu algas pielikumu nejutīs. Viņiem jau tagad par likmi tiekot maksāti 600 eiro un kopā ar piemaksām, tostarp no pašvaldību puses, kopumā, pēc ministra domām, skolotāja atalgojums nemaz neesot trūcīgs.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Tikmēr arodbiedrības aprēķini liecina, ka saskaņā ar jauno modeli vidēji skolotāju algas pieaugs tikai par 13%, bet Pierīgas skolotājiem tā saruks pat par 100 līdz 130 eiro. Arodbiedrība prasa Pierīgas pedagogiem algas “iesaldēt”.

Arodbiedrība tāpat nav mierā, ka ārpus jaunā pedagogu atalgojuma modeļa palikuši pirmsskolas pedagogi, izņemot piecus un sešus gadus vecu bērnu apmācību, kā arī profesionālo skolu un augstskolu pasniedzēji.

Video: Šadurskis par pedagogu atalgojumu

Plašāk par arodbiedrības iebildumiem un sarunās panāktajiem kompromisiem – LNT Ziņās pulksten 20!

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas