Sabiedriskā transporta biļešu celšanu plāno iesniegt izvērtēšanai

1 komentārs

Lai pārliecinātos par biļešu cenu lēciena galvaspilsētas sabiedriskajā transportā pamatotību, Rīgas satiksmes tarifu apstiprināšanu varētu nodot Sabiedrisko pakalpojumu regulatoram. Šādu ieceri apspriež valdību veidojošās partijas, norādot, ka šādi, iespējams, biļešu cenas varētu atkal samazināties. Tikmēr Rīgas domē pauž pārliecību, ka maksa par biļetēm noteikti nesamazinātos arī tad, ja to vērtētu regulators.

Jaunie Rīgas satiksmes tarifi stājās spēkā vakar, un tagad vienu biļeti galvaspilsētās sabiedriskajā transportā iepriekšējo 60 eiro centu vietā jāmaksā viens eiro un 15 eiro centi. Norādot uz Valsts kontroles izteiktajām šaubām par jauno biļešu cenu pamatotību, valdību veidojošās partijas – kas Rīgas domē atrodas opozīcijā – sākušas apspriest ieceri Rīgas satiksmes tarifu vērtēšanu nodot Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas pārziņā. Vienotības pārstāvji pauž pārliecību, ka līdz ar to Rīgas satiksmes tarifi atkal samazinātos.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

”Es esmu pārliecināts, ka viņš būtu mazāks. Grūti spriest – cik mazāks. Bet ja mēs paskatāmies Valsts kontroles ziņojumu, kur bija minēti 16 miljoni nelietderīgi izmantoti – es domāju pa to daļu, tā būtu diezgan ievērojama summa. Un otrkārt, es domāju, sabiedrībai būtu, lai kāds arī tas tarifs beigās nebūtu, sabiedrībai būtu pārliecība, ka viņš ir veidojies pēc ekonomiskiem principiem,” norāda partijas Vienotība deputāts Vilnis Ķirsis.

Vienotība, Zaļo un zemnieku savienība un Nacionālā apvienība šo jautājumu šodien skatīja koalīcijas partiju sanāksmē. Vienošanos par šādu ideju politiskie spēki gan vēl nepanāca, jo nolemts sagaidīt regulatora atzinu par šādu ieceri.

Tikmēr Rīgas domes vadība pauž pārliecību, ka jaunās biļešu cenas esot pamatotas, jo atspoguļo viena brauciena pašizmaksu. Ja Rīgas satiksmes tarifu vērtēšanu nodotu regulatoram, tad biļešu cenas nesamazinātos, uzsver pašvaldībā.

1 komentārs

TOP komentāri

  • vecais
    0

    vecais

    Pie viena lai pavērtē elektrības cenas .

    02.02.2015 21:01

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas