Sabiedriskā medija iziešana no reklāmas tirgus izmaksās papildu 1,7 miljonus eiro

1 komentārs

Sabiedrisko mediju aiziešana no reklāmas tirgus rada kārtējās asās diskusijas. Kādi līdzekļi no valsts papildus būtu nepieciešami valsts radio un televīzijai, ja tie atteiktos no reklāmas pārraidīšanas un attiecīgi arī ieņēmumiem un kā tā varētu notikt ?

Sabiedriskā medija iziešana no reklāmas tirgus Latvijā nebūs ne klusa, ne mierīga, vismaz tā šķiet, redzot šī jautājuma apspriešanai izveidotās Saeimas Darba grupas sesto sēdi.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Tās laikā izcēlās asas vārdu apmaiņas, izgaismojot pašreizējās problēmas nozarē. Raidorganizācijas pat apšauba Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes spēju nodarboties ar mediju vides regulāciju.

Nozares pārstāvji NEPL padomei pārmet nepietiekamu profesionalitāti un aktivitātes neesamību. Tikmēr NEPL daudzus pārmetumus noraida un konceptuāli atbalsta sabiedriskā medija iziešanu no reklāmas tirgus, līdzīgi kā tas jau noticis Igaunijā, un pašlaik notiek Lietuvā, kur savukārt medija finansēšanai avoti ir 1,5% iedzīvotāju ienākuma un 1,3% akcīzes nodokļa.

Pēc aptuvenām aplēsēm, viena Latvijas radio iziešanai no reklāmas tirgus būtu nepieciešami vismaz papildu 1.7 miljoni eiro.

Saeimas Darba grupa gala ziņojumu par sabiedrības interesēm atbilstošu redzējumu saistībā ar sabiedrisko mediju aiziešanu no reklāmas tirgu sagatavos 22. jūnijā.

1 komentārs

TOP komentāri

 • Māris
  +1

  Māris

  Labi tas izmaksās dārgi, bet iespējams sabiedrība vairs netiks zombēta!
  Pie tam, viens no šīs tēmas aktualitātes cēloņiem ir tas smirdīgais pieci.lv! Reāli iztērēta mūsu, nodokļu maksātāju nauda, bezjēdzīgā radio!

  08.06.2015 23:38

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas