Zvārdes poligonā turpina iznīcināt lādiņus

0 komentāri

Pēc padomju armijas aiziešanas tika lēsts, ka Zvārdes poligonā nesprāguši ir aptuveni 10% tur esošo padomju armijas lādiņu. Realitātē gan tas nozīmē, ka vairāk nekā desmit gadus bruņotie spēki joprojām turpina to attīrīt.

Zvārdes pagastā šodien notiks Zemessardzes mācības, kurās karavīri turpinās ar bumbām piesārņotās teritorijas attīrīšanu. Nesprāgušās munīcijas neitralizēšanas rotas karavīri savāks un neitralizēs sprādzienbīstamos priekšmetus, kas atrodas zemes virskārtā un dziļāk zemē.

Viena no Latvijas piesārņotākajām teritorijām ar sprādzienbīstamiem priekšmetiem ir tieši bijušais Zvārdes poligons. Tā vairāk nekā 24 000 hektāru lielo teritoriju padomju armija izmantoja kā kara aviācijas mācību mērķu poligonu.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas