Zolitūdes traģēdija. Ko esam mācījušies? Pirmie secinājumi nav iepriecinoši

0 komentāri

Jau vairākas pirmdienas īpaši izveidota komisija skata apjomīgo, uz vairāk nekā 50 lappusēm tapušo gala ziņojumu. Melns uz balta uzrakstītie secinājumi nav iepriecinoši.

Viens no galvenajiem secinājumiem ir, ka Valsts būvinspekcijas likvidācija būtiski samazināja būvniecības uzraudzību, tādējādi palielinot Zolitūdes traģēdijas iespējamību.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Viens no traģēdijas iemesliem – Valsts būvinspekcijas likvidēšana

Toreiz Valsts būvinspekcijas likvidācijas mērķis bija steidzama nepieciešamība ietaupīt valsts budžeta līdzekļus, nerēķinoties ne ar ko. Pēc tam tikai Zolitūdes traģēdijas iespaidā, reaģējot uz sabiedrības kategorisko prasību palielināt būvniecības uzraudzību, tika izveidota Valsts būvniecības kontrole, taču Būvniecības birojam trūkst finansējuma aprīkojuma iegādei.

Tādējādi īpaši izveidotā komisija tagad aicina būtiski palielināt Būvniecības biroja finansējumu. Pretējā gadījumā – biroja funkcijas paliks vien uz papīra, bet biroja izveide būs tikai politisks ”ķeksis” sabiedrības nomierināšanai, radot tai maldīgu priekšstatu par drošu būvniecību.

Zolitūdes parlamentārās izmeklēšanas komisijas vadītājs secina, ka ir radīta vien ilūzija, ka būvniecība Latvijā ir droša.

LETA

LETA

Ringolds Balodis, Zolitūdes traģēdijas parlamentārās izmeklēšanas komisijas vadītājs: Būvuzraudzība, un vispār būvniecības joma mums ir haosā. Pēc traģēdijas it kā kaut kas tika darīts, bet tajā pašā laikā… Es domāju, ka te drīzāk tika radīta ilūzija, jo nepieciešams materiāls pamats, lai uzsāktu patiešām tādu kontroli.

Naudas uzraudzīt būvniecību pietiekami nebūs arī nākamgad

Biroja rocībā nākamgad būs 1,9 miljoni eiro, un tas ļaušot kvalitatīvi veikt funkcijas, tomēr efektivitātes un operativitātes paaugstināšanai, nepieciešami vēl aptuveni 600 tūkstoši eiro, tā LNT TOP10 norāda birojā.

Nākamā gada valsts budžetā šī nauda nav paredzēta, lai gan birojs to bija lūdzis, atzina par būvniecības jomu atbildīgās Ekonomikas ministrijas valsts sekretāra vietnieks.

Ekonomikas ministrija, Juris Spiridonovs:

Bija lēmums nepiešķirt nevienam neko papildus, izņemot prioritātes. Diemžēl tas nav iespējams. Respektējam ziņojumu un to darbu, ko veikuši.

Ministrija gan pati redz, ka jāturpina attīstīt gan kontroles biroja, gan arī Patērētāju tiesību aizsardzības centra, kam uzdots kontrolēt būvizstrādājumu atbilstību un kvalitāti, darbība.

Tikmēr eksperti akcentē, ka birojam jābūt spēcīgām jau tagad.

Skaties video un uzzini vairāk!

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Palīdzi savai ādai elpot! Četri likumi pareizai ādas attīrīšanai

Palīdzi savai ādai elpot! Četri likumi pareizai ādas attīrīšanai

Katru dienu mūsu āda ir pakļauta vides kaitīgajai ietekmei – gaisa un ūdens piesārņojumam, kā arī ultravioletajam starojumam. Pareiza un pilnvērtīga sejas attīrīšana ir pirmā palīdzība nogurušai ādai un svarīgs solis ādas veselības un jauneklīga izskata saglabāšanas virzienā.

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas