Zolitūdes traģēdijā cietušie atsauc prasību pret Re&Re, Rīgas domi, Kubs un HND Grupu

0 komentāri

Rīgas apgabaltiesa pieņēma lēmumu vienā no Zolitūdes traģēdijas civillietām izbeigt tiesvedību pret vairākiem atbildētājiem – būvnieku Re&Re, Rīgas domi, arhitektu firmu Kubs un HND Grupu. Prasību atsauca cietušie, pamatojot, ka šādi tiesvedība kļūs efektīvāka.

Jāpiemin, ka pret šiem atbildētājiem visas prasības aizvien uzturētas Zolitūdes traģēdijas lietā ierosinātajos kriminālprocesos. Šajā lietā prasība joprojām tiek uzturēta pret Maxima Latvija, Homburg Zolitude un Tineo.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk


Aldis Gobzems, zvērināts advokāts, cietušo pārstāvis Zolitūdes traģēdijas civillietās:

Tas palīdzēs ātrāk nonākt pie galēja tiesas lēmuma. Tas palīdzēs parādīt atklāt īpašnieku un nomnieku – Homburg, Tineo, Maxima – atbildību par to, ka šīs personas ļāva konkrētajā būvniecības procesā ieiet cilvēkiem un neizveda šos cilvēkus ārā.


Jānis Rozenbergs, zvērināts advokāts, a/s Maxima pārstāvis:

Neapšaubāmi tās ir katra tiesības celt vai atsaukt prasību. To viņš ir izdarījis. Jautājums, kāpēc tas noticis pusotru gadu pēc prasības iesniegšanas tiesā, ir grūti komentējams.

Šo tiesas lēmumu vēl gan ir iespējams pārsūdzēt. Pašreiz dažādās Latvijas tiesās kopumā skatītas astoņas civillietas saistībā ar Zolitūdes traģēdiju. Savukārt Zolitūdes traģēdijas krimināllietā prokuratūra uzrādījusi apsūdzības astoņām personām. Piecas no tām – par būvniecības noteikumu pārkāpšanu, bet trīs personas – par valsts amatpersonas pienākumu nepildīšanu, izraisot smagas sekas.

Skaties video:

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas