Ziepniekkalna iedzīvotāji sūdzas par baisu skaņu

0 komentāri

Ziepniekkalna iedzīvotāji sūdzas, ka regulāri daudzstāvu namu rajonu satricina ārkārtīgi skaļas un rēcošas skaņas. Pat pakešu logi, kam ir laba skaņas izolācija, nelīdz. Skaņa ir skaļa, ka pat glābšanas dienests, kam iedzīvotāji ir zvanījuši, to dzird pa tālruni. Turklāt skaņa varējusi parādīties arī vairākas reizes nakts vidū, kas tomēr traucē naktsmieru.

Bez Tabu aptaujātie iedzīvotāji atzīst, ka sākotnēji aizdomas kritušas uz netālu esošo Rīgas lidostu, taču skaņa atkārtojusies, un tās avots acīmredzami bijis turpat netālu. Izrādījās, ka pie vainas ir blakus esošā TEC. Rīgas siltuma valdes loceklis Raivis Elliņš atzīst, ka rēcošā skaņa tiešām varētu nākt no minētas TEC.

Tās uzdevums ir gan ražot siltumu, gan elektroenerģiju. Lai saražotu elektrību, nepieciešams tvaiks. Tiklīdz notiek kādas svārstības elektrotīklos, tā TEC nostrādā drošības sistēmas, un saražotais tvaiks tiek izvadīts pa skursteni gaisā. Tādējādi rodas baisā skaņa.

Elliņš atklāj, ka jau pavisam drīz plānots novērst šo situāciju. TEC plānots apstādināt un aprīkot ar īpašu klusinātāju, kas slāpēs tvaika radīto troksni.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas