Ziemassvētkos simtiem bērnu bijusi nepieciešama uzticības tālruņa konsultantu palīdzība

0 komentāri

Ziemassvētku laikā bērni un jaunieši savas problēmas uztic psihologiem, zvanot uz Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas uzticības tālruni. Šajās dienās zvanīts gandrīz 400 reižu. Bērniem bijis aktuāli risināt savstarpējās attiecības ar vienaudžiem un ģimenē. 

Daļa bērnu un jauniešu tieši Ziemassvētku laikā īpaši asi izjūt emocionālas problēmas. Tādēļ Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija jau septīto gadu rīkoja īpašu akciju Uzticies.

Trīs svētku dienu laikā uzticības tālruni 390 reizes ir izmantojuši gan bērni, gan pieaugušie. Vairāk nekā simts reižu speciālisti ir snieguši dažādas konsultācijas.

Foto

Lai gan šie zvani ir anonīmi, taču uzticības telefona konsultantu novērojumi liecina, ka pārsvarā zvanītāji ir pusaudži. Daudzos gadījumos uzticības tālruņa darbiniekiem pēc bērna zvana saņemšanas ir bijusi nepieciešamība iesaistīt dažādus dienestus, pārsvarā tas ir bijis sociālais dienests un bāriņtiesa.

Uzticības tālrunis 116111 ir bezmaksas, zvanot gan no fiksētā, gan mobilā tālruņa. Bērni un pusaudži par sev sāpīgiem jautājumiem uz šo numuru var zvanīt visu diennakti.

Video

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas