Ziedot.lv vadītāja Rūta Dimanta saņems Eiropas Pilsoņu balvu

0 komentāri

9. oktobrī svinīgā ceremonijā labdarības organizācijas Ziedot.lv vadītājai Rūtai Dimantai pasniegs Eiropas Pilsoņu balvas goda medaļu.

Eiropas Pilsoņu balva ir Eiropas mēroga apbalvojums, ko Eiropas Parlaments ik gadu piešķir personām, grupām vai organizācijām par izciliem sasniegumiem un ieguldījumu, veicinot ES iedzīvotāju savstarpējo sapratni un saliedētību, sekmējot pārrobežu sadarbību ES ietvaros. Balvu piešķir arī par ikdienas darbību, kas apliecina un sabiedrībā nostiprina Eiropas Savienības Pamattiesību hartā paustās kopējās vērtības – cilvēka cieņu, brīvību, vienlīdzību un solidaritāti.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Eiropas Pilsoņu balva iekļauj Eiropas Pilsoņu balvas goda medaļu, ko pasniedz laureāta dzimtenē. Savukārt 14. oktobrī 47 laureātus no visām ES valstīm svinīgā ceremonijā sveiks Briselē, kur piedalīsies arī EP priekšsēdētājs Martins Šulcs.

Ziedot.lv vadītāju izvirzīja Eiropas Tautas partijas Latvijas deputāti – Sandra Kalniete, Krišjānis Kariņš, Artis Pabriks un Inese Vaidere. R. Dimantu Eiropas Pilsoņu balvas saņemšanai apstiprināja arī nacionālā Latvijas eiroparlamentāriešu žūrija – Sandra Kalniete, Krišjānis Kariņš, Andrejs Mamikins un Roberts Zīle.

Eiropas Pilsoņu balvas kandidātus katrā ES valstī ik gadu var nominēt nacionālie Eiropas Parlamenta deputāti – katrs var pieteikt vienu kandidātu. Pēc tam visu ES valstu izvirzītās kandidatūras izskata un gala lēmumu par 50 (ne vairāk) laureātiem pieņem Eiropas Pilsoņu balvas komiteja, ko veido Eiropas Parlamenta vadība – EP priekšsēdētājs, četri EP priekšsēdētāja viceprezidenti un divi bijušie EP priekšsēdētāji.

Eiropas Pilsoņu balvu Eiropas Parlaments iedibināja un piešķir kopš 2008. gada. Iepriekš no Latvijas balvu saņēmusi arī Lauku bibliotēku atbalsta biedrības vadītāja Biruta Eglīte (2013) un Latvijas Lauku sieviešu apvienības vadītāja Rasma Freimane (2012).

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas