Ziedoņdārzā uz gājēju celiņa novietoti neredzīgiem cilvēkiem traucējoši šķēršļi

0 komentāri

Tikko rekonstruētajā Ziedoņdārzā uz gājēju celiņa parādījušies objekti, kas traucē neredzīgajiem. Vairākās vietās blakus neredzīgo joslām novietoti stendi, kuros cilvēki var ieskriet. Dome gan skaidro, ka tie izvietoti apzināti – nākotnē tajos tiks izvietota neredzīgajiem paredzēta informācija.

Tieši uz neredzīgo joslas novietoto informācijas stendu atjaunotajā Ziedoņdārzā pamanīja kāds vērīgs iedzīvotājs, kurš to nofotografēja un bildi ievietoja sociālajos tīklos.

TV3 Ziņas pārliecinājās, ka kopumā Ziedoņdārzā ierakti pieci šādi objekti. Rīgas dome gan skaidro, ka nekādas kļūdas nav – stendi uz neredzīgo vadlīnijām izvietoti apzināti.

Par to, ka stendos tiks izvietotas kartes, gan nekas nav zināms biedrībai Redzi mani, kas Ziedoņdārzu apsekojusi un konstatējusi vairākus objektus, kuros neredzīgie vai vājredzīgie var ieskriet. Nedēļas nogalē, atzīmējot Vispasaules vājdzirdīgo nedzirdīgi-neredzīgo nedēļu, biedrība rīkoja gājienu Rīgas centrā.

Vērtējot situāciju kopumā, pēdējos gados vides pieejamība invalīdiem, tostarp neredzīgajiem un vājredzīgajiem, uzlabojas, mainās arī cilvēku attieksme.

Nedzirdīgi neredzīgo nedēļas mērķis bija pievērst sabiedrības uzmanību cilvēkiem, kam ir gan redzes, gan dzirdes problēmas, aktualizējot tēmu, ka cilvēkiem var būt vairākas veselības problēmas. Šādi cilvēki Latvijā līdz šim nav apzināti. Pēc biedrības Redzi mani aplēsēm Latvijā kopumā varētu būt aptuveni 300 šādu ļaužu.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas