Ziedoņdārzā uz gājēju celiņa novietoti neredzīgiem cilvēkiem traucējoši šķēršļi

0 komentāri
Ziedoņdārzā uz gājēju celiņa novietoti neredzīgiem cilvēkiem traucējoši šķēršļi
FOTO: LETA

Tikko rekonstruētajā Ziedoņdārzā uz gājēju celiņa parādījušies objekti, kas traucē neredzīgajiem. Vairākās vietās blakus neredzīgo joslām novietoti stendi, kuros cilvēki var ieskriet. Dome gan skaidro, ka tie izvietoti apzināti – nākotnē tajos tiks izvietota neredzīgajiem paredzēta informācija.

Tieši uz neredzīgo joslas novietoto informācijas stendu atjaunotajā Ziedoņdārzā pamanīja kāds vērīgs iedzīvotājs, kurš to nofotografēja un bildi ievietoja sociālajos tīklos.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

TV3 Ziņas pārliecinājās, ka kopumā Ziedoņdārzā ierakti pieci šādi objekti. Rīgas dome gan skaidro, ka nekādas kļūdas nav – stendi uz neredzīgo vadlīnijām izvietoti apzināti.

Par to, ka stendos tiks izvietotas kartes, gan nekas nav zināms biedrībai Redzi mani, kas Ziedoņdārzu apsekojusi un konstatējusi vairākus objektus, kuros neredzīgie vai vājredzīgie var ieskriet. Nedēļas nogalē, atzīmējot Vispasaules vājdzirdīgo nedzirdīgi-neredzīgo nedēļu, biedrība rīkoja gājienu Rīgas centrā.

Vērtējot situāciju kopumā, pēdējos gados vides pieejamība invalīdiem, tostarp neredzīgajiem un vājredzīgajiem, uzlabojas, mainās arī cilvēku attieksme.

Nedzirdīgi neredzīgo nedēļas mērķis bija pievērst sabiedrības uzmanību cilvēkiem, kam ir gan redzes, gan dzirdes problēmas, aktualizējot tēmu, ka cilvēkiem var būt vairākas veselības problēmas. Šādi cilvēki Latvijā līdz šim nav apzināti. Pēc biedrības Redzi mani aplēsēm Latvijā kopumā varētu būt aptuveni 300 šādu ļaužu.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas