Zemessargi varētu glabāt ieročus mājās

0 komentāri
Zemessargi varētu glabāt ieročus mājās

Pieaugot valsts apdraudējuma līmenim, Aizsardzības ministrija pieļauj iespēju atgriezties pie kādreizējās kārtības, kas zemessargiem ļautu mājās glabāt ieroci. Teorētiski, tas iespējams arī šobrīd – taču prasa zināmus ieguldījumus no paša zemessarga. 

Saskaņā ar likumu Zemessardze ir brīvprātīgs militarizēts sabiedrības pašaizsardzības formējums, kurā pilsoņi iesaistās valsts teritorijas un sabiedrības aizsardzībā.

Notikumi Ukrainā uzjundījuši diskusiju – par ātrumu, kādā zemessargi var stāties pretim ienaidniekam. Un jo īpaši – cik ātri var saņemt ieročus.

Biedrības Tēvijas sargi zemessargs Jānis Sils ir viens no tiem, kas uzskata – šobrīd tos vajadzētu izsniegt zemessargiem uz mājām, jo nereti līdz bataljona noliktavām jāmēro vairāki desmiti kilometru.

Biedrības Tēvijas sargi zemessargs Jānis Sils:
Šobrīd ir situācija, ka jebkurš apsargs izejot formālu apmācību saņemt glabāšanā šaujamieroci. Savukārt zemessargi tiek kaut kādās aizdomās turēti vai kā..

Nesen īpašā diskusijā starp zemessargiem, Aizsardzības ministriju, un ekspertiem pavīdēja doma, ka Aizsardzības ministrija pārējiem zemessargiem varētu ieroču glabāšanas seifus apmaksāt. Taču ne visiem, bet tiem, kas patiešām regulāri apliecina savu vēlmi iestāties par valsts drošību.

Kā apliecināja aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis, tas tiek uzskatīts par reālāko risinājumu.

Aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis (ZZS):
Tie zemessargi, kas regulāri apmeklē mācības, un pie attiecīga apdraudējuma līmeņa varētu uzticēt glabāt mājās.

Uz papīra, Latvijā ir ap 8000 zemessargu. Uz mācībām reāli ierodas trešā ceturtā daļa. Līdz ar to, viedokļi – vai ieroči kaut ko atrisinās – dalās.

No aizsardzības politikas plānotājā, savukārt, var noprast, ka uzsvars tik un tā tiek likts paaugstinātas gatavības zemessargiem, kurus ekipēt plānots četru gadu laikā.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas