Zemessardze šogad svin 24. gadadienu

0 komentāri

23. augustā Latvijas Republikas Zemessardzei aprit 24. gadskārta, kura Rīgā tiks svinēta ar tradicionālu ziedu nolikšanas ceremoniju pie Brīvības pieminekļa un Rīgas Brāļu kapos.

Zemessardze ir Nacionālo bruņoto spēku sastāvdaļa, kuras mērķis ir iesaistīt Latvijas pilsoņus valsts teritorijas un sabiedrības aizsardzībā un kura piedalās valsts aizsardzības uzdevumu plānošanā un izpildē atbilstoši likumā noteiktajiem uzdevumiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Foto: Zemessardze Latvijā

Zemessardzes galvenie uzdevumi – sagatavot Latvijas pilsoņus dienestam Zemessardzē un mācīt Zemessardzes personālsastāvu; pildīt valsts aizsardzības uzdevumus; likumos un starptautiskajos līgumos noteiktajā kārtībā piedalīties starptautiskajās operācijās un ātrās reaģēšanas spēkos; piedalīties uzņēmējvalsts atbalsta sniegšanā; iznīcināt sprādzienbīstamus priekšmetus; piedalīties avārijas, ugunsdzēsības un glābšanas darbos un ārkārtējo situāciju izraisījušo notikumu seku likvidēšanas pasākumos; nodrošināt Nacionālo bruņoto spēku komandiera noteikto objektu apsardzi; sniegt atbalstu valsts un pašvaldību institūcijām likumpārkāpumu novēršanā, sabiedriskās kārtības un drošības garantēšanā.

Svētdien, 23. augustā, plkst. 11.00 pie Brīvības pieminekļa un plkst. 11.30 Rīgas Brāļu kapos pie Svētās uguns altāra ziedus noliks aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis, Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Raimonds Graube, Zemessardzes komandieris brigādes ģenerālis Leonīds Kalniņš, Zemessardzes novadu komandieri, kā arī uzaicinātie viesi – Igaunijas Zemessardzes (Kaitseliit) komandieris brigādes ģenerālis Mēliss Killi, Lietuvas Zemessardzes (KASP) komandieris pulkvežleitnants Arturs Jasinsks, kā arī Gruzijas nacionālās gvardes komandieris brigādes ģenerālis Levans Gamkrelidze.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas