Zemessardze saņems 70 miljonus, taču obligāto dienestu neatjaunos, saka Bergmanis

0 komentāri

Nākamajos gados Aizsardzības ministrija plāno līdz šim vērienīgākos iepirkumus – iegādāsies pretgaisa aizsardzības sistēmu, radarus, kā arī uzlabos infrastruktūru un iespaidīgus līdzekļus un lomu aizsardzības stratēģijā atvēlēs Zemessardzei. Lai gan plāni ir ļoti ambiciozi, pagaidām nav īsti skaidrs, cik tas viss varētu izmaksāt.

Viena no galvenajām aizsardzības nozares prioritātēm ir militārpersonu skaita palielināšana. Līdz 2018. gadam NBS karavīru skaitu iecerēts palielināt līdz 6000, Zemessardzes rindas palielināt līdz 8000 brīvprātīgajiem, rezerves karavīru skaitu – līdz 100 000.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Runājot par naudu, teju vienīgais skaitlis, ko Bergmanis šobrīd varēja minēt konkrēti, ir Zemessardzei paredzētie 70 miljoni. Tāpat arī zemessargiem plānots iepirkt G36 tipa automātus.

Ministrs sūkstās, ka armijas infrastruktūra ir ļoti sliktā stāvoklī, savukārt ASV būtu gatava šīs problēmas sakārtošanai Latvijai atvēlēt 22 miljonus eiro, taču nepieciešama arī artava no mūsu budžeta. Viena no prioritātēm būšot pretgaisa aizsardzība. Vai Latvija iepirks Stinger pretgaisa raķešu sistēmas, aizvien nav skaidrs.

Latvija ir vienīgā no Baltijas valstīm, kurā nav obligātā militārā dienesta. Igaunijā tas ir kopš neatkarības atgūšanas, Lietuvā – ieviests šogad. Bergmanis akcentē, ka arī jaunajā ģeopolitiskajā situācijā Latvijā sistēmu neesot plānots mainīt.

Video:

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas