Zagļi, krāpnieki un agresīvie – Centrālās stacijas kriminogēnās vides mazināšanai vajadzētu vairāk policistu

3 komentāri

Rīgas centrālās dzelzceļa stacijas teritorijas kriminogēnā vide joprojām negatīvi ietekmē daļu pasažieru, apmeklētājus un atsevišķas tirdzniecības vietas, tomēr patruļpolicistu skaitu neesot iespējams palielināt, lai gan tā nepieciešamību atzīst gan pats Valsts Policijas priekšnieks, gan Latvijas Dzelzceļš kā stacijas īpašnieks. Neesot ne papildus līdzekļu, ne patiesībā arī policistu, ko likt ierindā, jo Valsts Policijā esot liels kadru trūkums.

Dzelzceļa policijas kā atsevišķas struktūrvienības likvidēšana pirms sešiem gadiem naudas trūkuma dēļ atstājusi negatīvas sekas drošībā vēl šodien, atzīst Valsts policijas priekšnieks.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Toreiz kā ielāpu Centrālajā dzelzceļa stacijā izveidoja policijas nodaļu ar diviem – trim teritoriju apstaigājošajiem policistiem. Uzzinot, ka tagad Valsts policija uzsākusi darbu arī pie mazo iecirkņu reorganizācijas, tostarp arī stacijā esošās nodaļas, kļuva aktuāls jautājums, vai nu jau arī šo likvidēs.

Centrālajā dzelzceļa stacijā privātā apsardze uzrauga vien tikai tirdzniecības vietas, bet drošība zālēs, tuneļos, uz peroniem un ieejām atkarīga no ļoti niecīga skaita patruļpolicistu un simts novērošanas kamerām.

Pasažieri un pircēji vērtē situāciju Centrālās dzelzceļa stacijas apkārtnē kā kriminogēnu un vēlētos vēl lielāku policijas klātbūtni.

Policijas spēku palielināšanu vēlētos arī uzņēmums Latvijas Dzelzceļš, kas ir stacijas ēkas īpašnieks. Tiek atgādināts, – dzelzceļš ir nacionālās drošības kritiskā infrastruktūra, kas prasa pastiprinātu uzraudzību.

Taču Valsts policija neplāno ne atjaunot Dzelzceļa policiju, ne arī palielināt Centrālajā dzelzceļa stacijā esošā iecirkņa apgaitas policistu skaitu.

Valsts policija uzsākusi darbu pie mazo iecirkņu reorganizēšanas, starp kuriem ir arī Centrālajā dzelzceļa stacijā esošā policijas nodaļa. Atsevišķu tirgotāju bažas, ka tas varētu nozīmēt šīs nodaļas likvidēšanu, jo taču netālu ir lielais iecirknis Gogoļa ielā, Valsts policija noraida.

3 komentāri

TOP komentāri

 • edgars
  0

  edgars

  izaicinu vienu no apsardzes darbiniekiem origo sirmais ar tatuskam uz rokam,gribesu redzet kads eerglis ir patiesibaa,sasitissu kaa mazu kuci!!!!

  05.10.2016 00:08

 • Policists
  0

  Policists

  Tu par daudz gribi. Kapec man iet saldet uniformu lai kertu zagli kuru tu pats vari nokert.

  06.03.2016 10:09

 • Origo..
  0

  Origo..

  Stràdaju Origo..
  Neredzu starpìbu ir tas policijas iecirknis tur vai nav..
  Jo tie policisti,kas tur sèž nekàdàs apgaitàs nestaigà,kà tas tika paràdìts sižetà..Sĕž tikai savà kabùzii un viss..citreiz pat aizturot zagli kaut par mazu zagšanu viņi atsakàs nàkt..
  Un ja arī kàdu zagli aiztur tad nedaudz patur un laiž vaļā..
  Tie zagļi jau lielàka daļa,šiem picistiem ir draugi, brìžiem pat liekas..
  Un vietèjà Origo apsardze,nu nez ko viņi tur apsargà..bet liekas ka tikai sevi..dažreiz 2 apsargi uz visu Origo nu tas nav normàli..Zagļus,bomžus àrà nedzen no telpàm...Pat ar šiem pļàpà kà ar draugiem..
  Takà Origo ir jàuzlabo ne tikai olcijas iecirknis bet arì paša apsaedze..
  Jo Tirgotàjus viņi noteikti neapsargà,zaglis jau sen prom,kad paràdàs apsardze.
  Bet bùtu vèlams lai tà pastiprinàtu uzlabotu policijas iecirkni lai viņi cauràm dienàm staigà apkàrt,lai ir droši ne tikai stacijas tirgotàjiem bet arì klientiem,apmeklètàjiem...
  Jo visstrakàk no zagļiem ir ziemà...
  Cerams tas notiks tuvàkajà laikà.

  30.06.2015 21:40

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas