Visretāk pārtika atkritumos nonāk Latvijā, visbiežāk Lietuvā

0 komentāri
Visretāk pārtika atkritumos nonāk Latvijā, visbiežāk Lietuvā
FOTO: LETA

Puse aptaujāto Latvijas iedzīvotāju atzīst, ka vismaz reizi mēnesī vai biežāk izmet daļu pārtikas. Visbiežāk jeb 69% gadījumu produktiem ir beidzies derīguma termiņš, bet nākamais visizplatītākais iemesls ēdiena nonākšanai atkritumos – tas ir nopirkts vairāk nekā nepieciešams vai palicis pāri pēc svinībām.

Nedaudz mazāk kā trešdaļa jeb 29% aptaujāto atzīst, ka pārtiku neizmet nekad. Turpretī vairākas reizes nedēļā daļu pārtikas mēdz izmest 17% iedzīvotāju, reizi nedēļā to dara 16%, bet vienu līdz divas reizes mēnesī – 17% aptaujāto.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Kaimiņvalstu – Lietuvas un Igaunijas – iedzīvotāji daļu pārtikas izmet krietni biežāk. Igaunijā ir lielākais to respondentu skaits, kas daļu pārtikas izmet vismaz reizi mēnesī (71%), tomēr tieši Lietuvā ir sastopami vairāk tādu iedzīvotāju, kas pārtiku izmet visbiežāk, t.i. vairākas reizes nedēļā – 32%, kamēr Latvijā tādu ir 17%, bet Igaunijā 18%.

Arī Baltijas valstu kaimiņi visbiežāk daļu pārtikas izmet, jo nokavē produktu derīguma termiņu vai iegādājas tās par daudz. Turklāt, salīdzinot ar Latviju, abās valstīs ir vairāk tādu iedzīvotāju, kas gluži vienkārši aizmirst, kas ir viņu ledusskapī (20%).

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas