Vismazāk par atgriešanos dzimtenē šobrīd domā aizbraukušie pensionāri un cilvēki ar augstāko izglītību

0 komentāri

Vismazāk par atgriešanos Latvijā šobrīd domā pensijas vecuma cilvēki, kā arī tie, kuri ieguvuši augstāko izglītību, tostarp doktora grādu. Lai veicinātu atgriešanos Latvijā, vairākus gadus darbojas tā sauktais reemigrācijas plāns, un šogad tā izpildei atvēlēti vairāk nekā 600 tūkstoši eiro.

Trešdien, 9. martā, apspriežot šī plāna realizācijas gaitu, par pozitīvajām lietām nosaukta dažādu kultūras aktivitāšu organizēšana, lai aizbraukušie nezaudētu saikni ar Latviju.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Tikmēr kritika veltīta informācijas iegūšanai. Tā esot pārāk sadrumstalota un kopainu vienā vietā nemaz nevar iegūt. Turklāt šī ir problēma ne tikai reemigrantiem, bet arī ASV un Kanādā dzimušajiem tautiešiem.

Ieva Birka, LU Diasporas pētījumu centra pētniece:

Lai gan manā pētījumā 57 cilvēki teica, ka viņi ir gatavi pārcelties uz Latviju, tad tik un tā redzams, ka trūkst informācijas, kur Latvijā meklēt darbu, kur meklēt informāciju par mājokļiem utt. Labā ziņa gan ir tā, kas tie, kas šeit jau dzīvo, bija gatavi palīdzēt ar informāciju.

Reemigrācijas atbalsta pasākumu plānā viens no punktiem bija  “vienas pieturas aģentūra”. Taču tā joprojām nav izveidota.

Video

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Septiņas grima uzklāšanas kļūdas. Nepieļauj tās!

Septiņas grima uzklāšanas kļūdas. Nepieļauj tās! 2

Grims ir mūsu maģiskais ierocis, lai izskatītos lieliski un izceltu skaisto vai nomaskētu problēmzonas. Tomēr reizēm mēs pārcenšamies vai, tieši otrādi, – izlaižam – svarīgus grima uzklāšanas soļus. Skaistuma eksperti apkopojuši izplatītākās kļūdas, no kurām tu pavisam noteikti vari izvairīties!

Janvāra saulainākais tests – erudīcijas spēle par Spāniju!

Janvāra saulainākais tests - erudīcijas spēle par Spāniju! 1

Vai tu zini, kurš leģendārs spāņu mākslinieks ir radījis ledenes ”Chupa Chups” logotipu un kurā Spānijas reģionā tiek ražoti smalki cigāri? Portāls Skaties.lv ar saviem draugiem no spāņu kultūras centra ”Seneca” ir sarūpējuši šā mēneša karstāko piedāvājumu – erudīcijas spēli par Spāniju! Atbildi uz divpadsmit sarežģītiem un ne tik sarežģītiem jautājumiem un atklāj daudz jauna par Spānijas kultūru, vēsturi un valodu!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas