Visbiežāk aizbraucēji nevēlas atgriezties Latvijā, jo nejūtas šeit gaidīti

3 komentāri

Lai gan aizbraucējiem, atrodoties ārzemēs, saikne ar dzimteni nav zudusi, starp viņiem ir vērojama ārkārtīga neuzticēšanās valsts varai un viņi šeit nejūtas gaidīti.  Šādu drūmi ainu rāda Latvijas vēsturē lielākās ārzemēs dzīvojošo tautiešu aptaujas rezultāti, kas apliecina, ka lielākā daļa šo cilvēku arī tuvāko piecu gadu laikā neplāno atgriezties Latvijā.

Pēdējo desmit gadu laikā no Latvijas ir aizbraukuši ap 220 tūkstošiem Latvijas iedzīvotāju un šis skaitlis arvien turpina palielināties. Šādas aplēses parādās  Latvijas vēsturē lielākajā aizbraucēju aptauja – tajā piedalījās 14 tūkstoši cilvēki no 118 valstīm.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Aina nav iepriecinoša – tikai neliela daļa – 16% – vēlas tuvāko piecu gadu laikā atgriezties, bet visbiežāk aizbraucēji sevi ar Latviju vairs nesaista. tomēr, arī tie, kas neplāno atgriezties – jūtas piederīgi Latvijai. Cilvēki pat promesot seko līdzi ziņām par Latviju, regulāri sazinās ar mājās palikušajiem tuviniekiem, atzīmē Jāņus un klausās latviešu mūziku.

Trauksmes zvans ir arī teju zibenīgā aizbraucēju bērnu asimilēšanās mītnes zemē – pētījumā atklāts, ka pat Latvijā dzimuši bērni labāk runā svešvalodā, nevis dzimtajā mēlē.

Tiesa, daļa aizbraukušo varētu atgriezties, ja vien būtu labi atalgots darbs un sociālā stabilitāte. Lai varētu dzīvot, nevis izdzīvot.

Pētījuma autorus nepatīkami pārsteidzis, cik ļoti aizbraucēji neuzticas valstij un izjūta, ka viņus šeit neviens negaida. Aizbraucējiem šķiet, ka viņus atpakaļ gaida tikai vārdos, bet realitātē maz tiek darīts, lai iedzīvošanās no jauna Latvijā būtu ērta.

Pie šāda nepatīkama secinājuma ir nonācis Rolands. Par savām mājām viņš 13 gadus dēvēja Venecuēlu, bet kādā brīdī alkas pēc dzimtās zemes kļuva tik spēcīgas, ka nolēma atgriezties kopā ar svešumā iepazīto līgavu. Taču atgriešanās nav bijusi tik viegla kā cerēts – Rolanda nupat apņemtā sieva nespēj nokārtot uzturēšanās atļauju dažādu birokrātisku aplamību un kļūmju dēļ.

3 komentāri

TOP komentāri

 • Mike
 • abdulla
  0

  abdulla

  Neviens dzimteni nav nodevis,ir jasaprot to ka,ari vajag darbu,est,bernus izglitot.Es jau ari aizbraucu,jo bija bez izejas situacija.Ja nebutu emigrejusi,tad laikam butu pagalam un mana gimene ari no ta ciestu.Valdibai par mums nosplauties!

  29.01.2015 14:31

 • arachiks
  0

  arachiks

  Neviens viņiem nespieda pamest dzimteni,kā nodevējiem pie mazākām grūtībām,tagad viņi grib lai viņus sagaida ar orķestri.

  29.01.2015 09:54

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Septiņas grima uzklāšanas kļūdas. Nepieļauj tās!

Septiņas grima uzklāšanas kļūdas. Nepieļauj tās! 2

Grims ir mūsu maģiskais ierocis, lai izskatītos lieliski un izceltu skaisto vai nomaskētu problēmzonas. Tomēr reizēm mēs pārcenšamies vai, tieši otrādi, – izlaižam – svarīgus grima uzklāšanas soļus. Skaistuma eksperti apkopojuši izplatītākās kļūdas, no kurām tu pavisam noteikti vari izvairīties!

Janvāra saulainākais tests – erudīcijas spēle par Spāniju!

Janvāra saulainākais tests - erudīcijas spēle par Spāniju! 1

Vai tu zini, kurš leģendārs spāņu mākslinieks ir radījis ledenes ”Chupa Chups” logotipu un kurā Spānijas reģionā tiek ražoti smalki cigāri? Portāls Skaties.lv ar saviem draugiem no spāņu kultūras centra ”Seneca” ir sarūpējuši šā mēneša karstāko piedāvājumu – erudīcijas spēli par Spāniju! Atbildi uz divpadsmit sarežģītiem un ne tik sarežģītiem jautājumiem un atklāj daudz jauna par Spānijas kultūru, vēsturi un valodu!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas