Vīrs, kurš radīja Latvijas balzama recepti, saņems sen pelnīto goda apliecinājumu

0 komentāri

Ja viss izdosies, līdz Latvijas simtgadei būs par vienu sakārtotu vietu vairāk. Runa ir par Alberta laukumu Vecrīgā, kam ir liela vēsturiskā nozīme, taču pašreiz tas ir nedaudz noplucis. Iedzīvināt laukumu uzņēmies Latvijas balzams, novietojot tur piemiņas zīmi par godu Rīgas Melnā balzama receptes radītājam Abrahamam Kuncem.

Iespējams, tuvākajā nākotnē šis Vecrīgas nostūris iegūs pavisam citu izskatu. Alberta laukumā plānots izvietot piemiņas vietu Rīgas melnā balzama receptes radītājam, aptiekāram Abrahamam Kuncem, bet pats laukums taps iedzīvotājiem pievilcīgāks.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Vieta nav izvēlēta nejauši. Pēc vēsturnieku atrastajiem materiāliem beidzot esam atraduši kvartālu, kur dzīvoja un strādāju Kunce. Šī vieta ir Alberta laukumā rajonā.

Skaties foto:

Konkursu piemiņas vietas izveidei izsludināja Latvijas balzams. Deviņu darbu konkurencē žūrijas simpātijas ieguva radošās apvienības U-R-A priekšlikums. Mākslinieki Kuncem veltīto piemiņas zīmi veidojuši simboliskā balzama pudeles formā.

Projekta īstenotāji cer, ka no skices par realitāti projekts pārtaps līdz Latvijas simtgadei. Latvijas balzams par saviem līdzekļiem izveidos piemiņas zīmi, bet laukuma izbūvē cer uz pašvaldības atbalstu. Kopējās izmaksas varētu sasniegt pusmiljonu eiro.

Skaties video:

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas