Vīrieši Latvijā sev kā tētim liek vidējo atzīmi 7 – labi

0 komentāri
Vīrieši Latvijā sev kā tētim liek vidējo atzīmi 7 – labi
FOTO: LETA

Lielākā daļa vīriešu 69% sevi kā tēti vērtē ar vidējo atzīmi 7, secināts ģimenes portāla aptaujā. Lai arī atzīme ir laba, vīrieši atklāj, ka sajūt sabiedrības nostāju – māte bērna dzīvē ir būtiskāka nekā tēvs. Teju 50% aptaujāto atzīst, ka sabiedrība mātes ieguldījumu bērna dzīvē uzskata par nozīmīgāku nekā tēva, tomēr tas ir stereotips.

Tikai 6% respondentu sev ielikuši augstāko vērtējumu – 10 balles, bet 8 un 7 balles sev liek attiecīgi 27% un 23% aptaujāto. Vērtējumu 6 balles sev piešķīruši 11% respondentu un tikpat 11% sev devuši atzīmi 9. Tikai nepilns viens procents sevi vērtējuši ar atzīmi 2, savukārt vieninieku sev likuši 2% aptaujāto tēvu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Jāatzīmē, ka vairāk nekā trešdaļa aptaujāto tēvu norādījuši, ka viņi saviem bērniem cenšas būt labāki tēti, nekā ir bijuši viņu tēvi.

”Joprojām valda stereotips, ka dominējošai bērna aprūpē un audzināšanā ir jābūt mammai. Jā, līdz zināmam bērna vecumam tā ir, tomēr šis valdošais pieņēmums ir jāmaina,” skaidro psihoterapeite Inese Putniece.

Vairāk nekā puse aptaujāto vīriešu 56% sevi vērtē kā labu tēti, bet atzīst, ka viņi varētu būt vēl labāki. Lai uzlabotu savas tēva iemaņas, kungi uzskata, ka jāpavada vairāk laika kopā ar bērniem 43% un vairāk jāsarunājas, jāuzklausa un jāuzslavē 25%.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas