Vīķe-Freiberga: teikt, ka mēs bēgļus nevaram atļauties… tas nav morāli simpātiski

11 komentāri

Diskutējot par bēgļu uzņemšanu, daļa sabiedrības ir aizmirsusi latviešu likteni dažādos vēstures posmos. Tā norāda bijusī prezidente Vaira Vīķe-Freiberga, kura pati piedzīvojusi bēgļu gaitas. Viņa arī velk paralēles starp Āfrikas bēgļu bojāeju Vidusjūrā un simtiem Latvijas iedzīvotāju, kuri, nesasniedzot Zviedrijas krastus, noslīka Baltijas jūrā.

Runājot par savām bēgļu gaitām, Vaira Vīķe-Freiberga stāsta, ka viņas ģimenei paveicās. Latviju kara izskaņā izdevās pamest ar priekšpēdējo kuģi, kurš vēl netika torpedēts no Sarkanās armijas puses. Taču no komunisma mūkošos cilvēkus Eiropas valstis uzņēma nelabprāt. Arī Vīķes-Freibergas ģimenei Eiropu nācās ne pēc savas gribas pamest.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Vaira Vīķe-Freiberga:
Mums Lībekā atnāca un pateica, ka dzīvoklis jāatdod vāciešiem. Piedāvāja braukt uz Brazīlijas džungļu plantācijām vai kļūt par baltajiem vergiem Amerikā.

Atceroties pašas piedzīvoto, Freiberga spriež, ka Eiropai kā draudzīgai valstu kopībai jābūt solidārai par saviem kaimiņiem. Viņa arī atgādina, ka daudzus gadsimtu eiropieši devās uz valstīm, no kurām tagad plūst bēgļu straumes.

Bijusī prezidente arī min, ka izsūtījumā Sibīrijā daudziem latviešiem palīdzēja izdzīvot vietēju ļaužu atbalsts, lai gan viņi paši dzīvoja trūkumā.

”Latvieši, kas uzņemti tik daudz valstīs… tagad teikt, ka mēs bēgļus nevaram atļauties… Tas nav morāli simpātiski,” kritiska pret noraidošo attieksmi bēgļu jautājumā ir Vīķe-Freiberga.

Video

11 komentāri

TOP komentāri

 • zinātāja
  +1

  zinātāja

  ... bet bēgļu bērnus gan mazās Latvijas nodokļu maksātājiem morāls pienākums uzturēt... Pie kam, bēgļu bērniem ikmēneša pabalsta summa neaprobežojas ar 11 EUR mēnesī. Par kādu morāli vēl varētu diskutēt?!

  20.05.2015 15:33

 • zinātāja
  +1

  zinātāja

  Morāli simpātiski ir normālām ģimenēm atņemt ar dažādām metodēm bērnus caur bērnu lieltirgotavām, Bāriņtiesām un par visai lielu naudu notirgot tos tālāk uz ārvalstīm - pie kam, dažādām vajadzībām...

  20.05.2015 15:29

 • vadims
  +1

  vadims

  Āfrikas bēgļi sevi parādīja viedrijā dedzinot tokholmā kvartālus. Norvēģijā arī sapratuši savu klūdu šai jautājumā un kam vēl mums viss tas ? mēs pensionārus mērdējam maznodrošināto statusā,nevaram nodrošināt pienācīgas vecumdienas tiem kuru mužū godam strādājuši un nu vēl nigerus te atvilkt un uzturēt ? nu nēēe''e !!!

  15.05.2015 22:48

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Palīdzi savai ādai elpot! Četri likumi pareizai ādas attīrīšanai

Palīdzi savai ādai elpot! Četri likumi pareizai ādas attīrīšanai

Katru dienu mūsu āda ir pakļauta vides kaitīgajai ietekmei – gaisa un ūdens piesārņojumam, kā arī ultravioletajam starojumam. Pareiza un pilnvērtīga sejas attīrīšana ir pirmā palīdzība nogurušai ādai un svarīgs solis ādas veselības un jauneklīga izskata saglabāšanas virzienā.

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas