Vīķe-Freiberga, izmantojot pazīšanos, tikusi pie “parastajiem” cilvēkiem nepieejamas kapavietas, ziņo medijs

15 komentāri
Vīķe-Freiberga, izmantojot pazīšanos, tikusi pie “parastajiem” cilvēkiem nepieejamas kapavietas, ziņo medijs

Izmantojot neformālas ietekmes sviras un starpniekus, bijusī Valsts prezidente Vaira Vīķe-Freiberga tikusi pie “parastajiem” cilvēkiem nepieejamas kapavietas I Meža kapos, netālu no Jāņa Čakstes atdusas vietas, ziņo laikraksts Diena.

I Meža kapi ir daļēji slēgta kapsēta, kur vietas var iegūt tikai tie, kuriem uzturēšanā jau ir kapavietas un kuriem tās ir “pilnas”, turklāt “tagad jau ir tik tālu nonācis, ka pat tiem vairs nepietiek, nav teritorijas,” tā laikraksta Diena žurnālistei, kas izliekas par “parastu” iedzīvotāju stāsta Rīgas domes Mājokļu un vides departamenta Tiesiskā nodrošinājuma pārvaldes galvenais speciālists Krišs Noris.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Foto: Rīgas pirmie Meža kapi

Vienīgais, ko pašvaldības jurists varot ieteikt, – “meklēt kādu cilvēku vai paziņu, kuram tur ir vieta, un vienoties ar viņu, ka viņš dod piekrišanu”.

“Ja jums nav šādas vietas, tad atliek tikai Jaunciema un Bolderājas kapi. Bez variantiem,” tiek norādīts žurnālistei.

Taču “bez variantiem” ir tikai “parastajiem” cilvēkiem – ir ļaudis, kuri uzskata, ka viņi (kaut arī likumā nekas tāds nav ierakstīts) ir “vienlīdzīgāki” par “vienkāršajiem rīdziniekiem” arī pēc nāves,  ziņo medijs. Tam apliecinājums – monumentālas mūža mājas, kuru pamats ir izbūvēts dažus simtus metru no Čakstes atdusas vietas tajos pašos I Meža kapos. Šo zemes nogabalu ar pašas bieži kritizētajām “padomju metodēm”, izrādās, ieguvusi bijusī Valsts prezidente Vīķe-Freiberga.

Proti, patlaban I Meža kapos Vīķei-Freibergai izbūvēta iespaidīga kapavieta.  Tomēr neviens no iesaistītajiem nevēlas izteikties. Kā norāda laikraksts Diena, – -uzdotos jautājumus ignorē gan bijusī Valsts prezidente un viņas valsts algotā sekretāre Daina Lasmane, gan kapavietas organizēšanā iesaistītais bijušais Valsts prezidenta kancelejas vadītājs, pašreizējais Saeimas priekšsēdētāja biedrs Gundars Daudze (ZZS).

15 komentāri

TOP komentāri

 • Ainis b
  +8

  Ainis b

  Stulbi ir tas, ka bijušai prezidentei vispār ir jāmeklē sev kapa vieta. Tam būtu jābūt atrunātam likuma, tāpat kā dzīvesvieta, kamēr dzīvs.

  10.01.2017 16:54

 • ttehnika
  +5

  ttehnika

  Vai tad viņa nav to pelnījusi? Es domāju ka viņa ir visvairāk pelnījusi lai atcerētos ka viņa ir bijusi prezidente.... Piekrītu -Ainis b... Un kā nav neērti par tādām lietām trīt mēles mēdijos??? KULTŪRA!!!

  10.01.2017 21:02

 • jānis
  +5

  jānis

  tv-netā jau izmāla šito tēmu, taisnība, kā vienmēr gan vieniem gan otriem, bet mans viedoklis, ka, ja tāds amats bija, tad valstij jādomā tas viss, tagad viņa vnk izgāzās.

  10.01.2017 20:58

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas