Vīķe-Freiberga, izmantojot pazīšanos, tikusi pie “parastajiem” cilvēkiem nepieejamas kapavietas, ziņo medijs

14 komentāri

Izmantojot neformālas ietekmes sviras un starpniekus, bijusī Valsts prezidente Vaira Vīķe-Freiberga tikusi pie “parastajiem” cilvēkiem nepieejamas kapavietas I Meža kapos, netālu no Jāņa Čakstes atdusas vietas, ziņo laikraksts Diena.

I Meža kapi ir daļēji slēgta kapsēta, kur vietas var iegūt tikai tie, kuriem uzturēšanā jau ir kapavietas un kuriem tās ir “pilnas”, turklāt “tagad jau ir tik tālu nonācis, ka pat tiem vairs nepietiek, nav teritorijas,” tā laikraksta Diena žurnālistei, kas izliekas par “parastu” iedzīvotāju stāsta Rīgas domes Mājokļu un vides departamenta Tiesiskā nodrošinājuma pārvaldes galvenais speciālists Krišs Noris.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Foto: Rīgas pirmie Meža kapi

Vienīgais, ko pašvaldības jurists varot ieteikt, – “meklēt kādu cilvēku vai paziņu, kuram tur ir vieta, un vienoties ar viņu, ka viņš dod piekrišanu”.

“Ja jums nav šādas vietas, tad atliek tikai Jaunciema un Bolderājas kapi. Bez variantiem,” tiek norādīts žurnālistei.

Taču “bez variantiem” ir tikai “parastajiem” cilvēkiem – ir ļaudis, kuri uzskata, ka viņi (kaut arī likumā nekas tāds nav ierakstīts) ir “vienlīdzīgāki” par “vienkāršajiem rīdziniekiem” arī pēc nāves,  ziņo medijs. Tam apliecinājums – monumentālas mūža mājas, kuru pamats ir izbūvēts dažus simtus metru no Čakstes atdusas vietas tajos pašos I Meža kapos. Šo zemes nogabalu ar pašas bieži kritizētajām “padomju metodēm”, izrādās, ieguvusi bijusī Valsts prezidente Vīķe-Freiberga.

Proti, patlaban I Meža kapos Vīķei-Freibergai izbūvēta iespaidīga kapavieta.  Tomēr neviens no iesaistītajiem nevēlas izteikties. Kā norāda laikraksts Diena, – -uzdotos jautājumus ignorē gan bijusī Valsts prezidente un viņas valsts algotā sekretāre Daina Lasmane, gan kapavietas organizēšanā iesaistītais bijušais Valsts prezidenta kancelejas vadītājs, pašreizējais Saeimas priekšsēdētāja biedrs Gundars Daudze (ZZS).

14 komentāri

TOP komentāri

 • Ainis b
  +8

  Ainis b

  Stulbi ir tas, ka bijušai prezidentei vispār ir jāmeklē sev kapa vieta. Tam būtu jābūt atrunātam likuma, tāpat kā dzīvesvieta, kamēr dzīvs.

  10.01.2017 16:54

 • Viedoklis
  +4

  Viedoklis

  Stulbie skauģi. Nekā citādāk nevar nosaukt tos, kuri par kaut ko tādu sāk meklēt kašķi. Vai autoram nešķiet, ka mūsu exprezidentei pat nevajadzētu prasīt šādu vietu? Patiesībā ar saviem darbiem valsts labā viņai pienāktos vislabākā vieta. Domāju, lielā daļa Latvijas tautas pat saziedotu piemineklim. Un tomēr mūsu vidū ir zemiski cilvēki. Žēl. Visticamāk, autors un daļa komentētāju paši neko labu šajā dzīvē nav izdarījuši. Raduši ik dienu lūrēt caur aizkariem, klausīties aiz durvīm, ostīties gar kaimiņu žogiem - vai tikai viņiem nav ticis kāds labāks kumoss, un štrunts par to, ka pašam tas nemaz nav ne pelnīts, ne vajadzīgs. Vienkārši skauž. FUI! Nekas, lai suņi rej. Karavāna dodas tālāk. Freibergas kundzei stipru veselību un vēl daudzus gadus!

  10.01.2017 21:12

 • ttehnika
  +4

  ttehnika

  Vai tad viņa nav to pelnījusi? Es domāju ka viņa ir visvairāk pelnījusi lai atcerētos ka viņa ir bijusi prezidente.... Piekrītu -Ainis b... Un kā nav neērti par tādām lietām trīt mēles mēdijos??? KULTŪRA!!!

  10.01.2017 21:02

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas