Viens no krūts vēža iemesliem – sievietēm nav laika rūpēties par savu veselību

0 komentāri

Lai arī, atklājot vēzi agrīnā stadijā, pastāv daudz lielāka iespēja to izārstēt un turpināt pilnvērtīgu dzīvi, aptuveni vienā trešdaļā gadījumu, tas tiek atklāts novēloti, intervijā 900 Sekundes pauda Gunita Berķe, organizācijas Dzīvības koks vadītāja.

Krūts vēzis ir labi ārstējams vēzis, ja to atklāj agrīni. Viena trešdaļa sieviešu pie ārsta vēršas novēloti – ceturtajā stadijā. “Tad vairs nevar tik labi palīdzēt sievietēm cīnīties ar šo slimību,” saka G. Berķe.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Vaicāta par iemesliem, kādēļ sievietes pie ārsta nevēršas ātrāk, viņa kā pirmo min – parasti “nekad nav laika” rūpēties par savu veselību. “Kaut kas cits allaž ir svarīgāks,” saka G. Berķe. Tāpat kā otrais iemesls tiek minēts tas, ka “mēs esam pieraduši nečīkstēt”, domājot, ka tā varēs izvairīties no slimības, taču ar slimību gluži otrādi – ir jācīnās, dodoties pie ārsta. Savukārt trešais iemesls ir tas, ka cilvēku prātos mīt daudz un dažādi stereotipi par šo slimību. Proti, vēzis nereti saistās ar nāvi, un cilvēki nevēlas par to domāt. Taču, pirmkārt, vēzis ne vienmēr nozīmē dzīves beigas, agri atklājot, to krūts vēzi var izārstēt 99% gadījumu. Otrkārt, ar labu domu domāšanu vien nepietiek, lai izvairītos no nepatīkamās slimības.

Patlaban ik gadu diagnozi – krūts vēzis – izdzird aptuveni 1,1 tūkstotis sieviešu Latvijā.

Krūts vēzis un vēzis ir viena no izplatītākajām hroniskajām slimībām pasaulē un Eiropā, tostarp arī Latvijā.

Šodien, 15. oktobrī, pasaulē ir Krūts veselības diena.

Skaties video!

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas