Vienošanās par skolotāju algām joprojām nav panākta. Streiki kļūst arvien reālāki

0 komentāri
Vienošanās par skolotāju algām joprojām nav panākta. Streiki kļūst arvien reālāki
Foto: F64

Pretēji pedagogu arodbiedrības cerētajam ceturtdien streika izlīgšanas komisija darbu nebeidza un vienošanās par to, kā nākamajā gadā skolotājiem tiks aprēķinātas algas, joprojām nav.

Nākamā gada budžetā skolotāju atalgojumam tiks rezervēti papildu 9 miljoni eiro, šodien solīja Finanšu ministrija. Arodbiedrība gan uzskata, ka ar šo naudu nepietiek. Turklāt arodbiedrības un Izglītības un zinātnes ministrijas aprēķini, cik tad daudz naudas pedagogu prasību apmierināšanai ir vajadzīgs, atšķiras.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

“Deviņi miljoni nav pietiekami, lai varētu ieviest tiešām ļoti pārdomātu, sabalansētu, ilgtspējīgu pedagogu atalgojuma modeli, ir nepieciešams vairāk šā finansējuma. Pēc ministrijas aprēķiniem tās prasības, ko esam izvirzījuši uz 2016. gada 1. septembri, bija 10,9 miljoni,” teic izglītības ministre Mārīte Seile.

“Man žēl, ka ministrija neprot lasīt arodbiedrības skaitļus un arodbiedrība ministrijas, un visu laiku rodas pārpratumi. Ja mēs raugāmies uz ministrijai atsūtīto prasību sarakstu, tad tam būtu nepieciešami papildu apmēram 20 miljoni, salīdzinot ar šā brīža budžetu,” norāda LIZDA vadītāja Inga Vanaga.

Mēģinājumi panākt kompromisu turpināsies arī nākamajā nedēļā, tikmēr prasība par streiku paliek spēkā.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas