”Vienkāršo darbu” darītāji nākotnē Latvijā būs mazāk pieprasīti, saka eksperts

0 komentāri

Patlaban Latvijā nav pārliecības, ka topošajiem profesionāļiem, kas arodu apgūst kādā no profesionālajām izglītības iestādēm, darbs nākotnē tiešām atradīsies. Tikmēr paši tehnikumu audzēkņi gan nākotnē raugās cerīgi.

Piemēram, ar laiku neaktuāls var būt mūrnieka, atslēdznieka arods, kā arī jau patlaban maz pieprasīti ir virpotāji. Viens no lielākajiem izaicinājumiem izglītības sistēmai ir spēja gatavot jauniešus sarežģītāko tehnoloģiju ienākšanai profesijās. Tas arī noteiks viņu konkurētspēju, uzskata investīciju baņķieris Ģirts Rungainis.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Ģirts Rungainis, investīciju baņķieris:

Jaunieši nevar apgūt kaut kādu vienu profesiju – iemācīties saklāt gultu vai pagatavot zupu un cerēt, ka viņi tagad veiksmīgi dzīvos un spēs nopelnīt tik daudz naudas, ka varēs apmierināt visas savas vajadzības.

Aivis Brodiņš, personāla atlases uzņēmuma CV-Online Latvia biznesa attīstības vadītājs:

Pavisam vienkāršo darbu darītāji nākotnē kļūs mazāk pieprasīti, bet kopumā būvniecība kā tāda pieaugs, ceļu būve, infrastruktūra tiks atjaunota, un ir pietiekami lieli plāni atjaunot šo infrastruktūru. Tur šie cilvēki būs nepieciešami.

Tāpat pastāv problēma, ka daļa jauniešu, kas absolvējuši kādu no profesionālās izglītības iestādēm, sāk strādāt ēnu ekonomikā un daļa dodas darbos ārzemēs.

Eksperti norāda, – sagatavojot jaunos speciālistus un no valsts dotējot to mācības, jāņem vērā arī būtiskas tendences darba tirgū – ar laiku var neaktuālas kļūt mazkvalificētās un šaura profila profesijas.

Patlaban valstī ir gandrīz 40 profesionālās izglītības iestādes un kopumā tajās vidējo profesionālo izglītību iegūst aptuveni 27 tūkst. audzēkņu.

Skaties video!

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas