Viena no spilgtākajām ziemeļblāzmām Latvijas vēsturē fotogrāfu skatījumā

2 komentāri

Viena no pēdējos gados spilgtākajām ziemeļblāzmām, kas Latvijas debesīs tika novērota naktī uz trešdienu, 18. martu, likusi sarosīties arī profesionāliem fotogrāfiem un cilvēkiem, kam fotografēšana ir vaļasprieks. Portāls Skaties.lv piedāvā Tev, lasītāj, aplūkot, kā tad izskatās fantastiskā dabas parādība fotogrāfu skatījumā!

Lai Latvijas debesis rotātu ziemeļblāzma, jāīstenojas diviem priekšnoteikumiem. Proti, ir jābūt skaidrām debesīm, kā arī lielai Saules aktivitātei, portālam Skaties.lv stāstīja sinoptiķis Mārtiņš Dimants. Liela Saules aktivitāte ir, piemēram, magnētisko vētru laikā. Lai varētu novērot ziemeļblāzmu jeb polārblāzmu, Saules KP indeksam, kas mēra tās aktivitāti, jābūt virs 5 punktu atzīmes, skaidroja sinoptiķis.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Skaties foto!

Skaties arī video – nenožēlosi! :)

Ziemeļblāzma jeb atmosfēras augšējo slāņu spīdēšana veidojas, gaisam mijiedarbojoties ar Saules vēja daļiņām. Zemes ziemeļu puslodē to dēvē arī Aurora borealis, bet dienvidu puslodē – par Aurora australis. Aurora ir romiešu rītausmas dievietes vārds. Ziemeļblāzma pārsvarā novērojama Zemes polu tuvumā abās Zemes puslodēs.

2 komentāri

TOP komentāri

 • Anna
  0

  Anna

  Tam video ļoti skaista mūzika. Kas ir autors?

  18.03.2015 20:11

 • okk
  0

  okk

  Nu nebija tik spilgta,kā te nofotografēts!!!

  18.03.2015 18:51

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas