Vidzemē jau “bļitko”

0 komentāri

Pagājušajā nedēļā Vidzemē atklāta zemledus makšķerēšanas sezona, stāsta aculiecinieki.

Jau ziņots, ka pagājušās nedēļas izskaņā naktīs un no rīta gaisa temperatūra atsevišķās vietās Latvijā pazeminājās zem mīnus 8, mīnus 10 grādiem. Līdz ar to ūdenstilpēs veidojās ledus sega.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Atsevišķos mazos ezeriņos izveidojās pietiekami biezs ledus, ko izmantoja nadzīgākie “bļitkotāji”. Pieņemts, ka ledus cilvēka svaru spēj noturēt, ja sasniedzis vismaz piecu centimetru biezumu.

Arī makšķernieku portālos pieejamā informācija liecina, ka nedēļas nogalē zemledus makšķerēšanas sezona ir atklāta.

Piemēram, Latvijas izlases dalībnieks foreļu spiningošanā, daudzu titulu ieguvējs un viens no populārākajiem Latvijas forelistiem Igors Dzilna nedēļas nogalē ziņoja, ka ar copes kolēģi bijis uz divu ezeru ledus un guvis pieklājīgu lomu.

Kā liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra informācija, tuvākajās dienās Latvijā gaidāms samērā silts laiks. Daudzviet gaisa temperatūra pārsniegs plus 10 grādus. Tas, visticamāk, nozīmē, ka plānā ledus sega uz ūdenstilpēm sairs.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas