Vides aktīvisti sašutuši par meža izciršanu Īles partizānu bunkura tuvumā

0 komentāri

Plašumā vēršas vides aktīvistu un Latvijas Valsts mežu konflikts par koku ciršanu Īles partizānu bunkura apkaimē. Dabas draugi akcentē, ka šie mežu masīvi ir ekomežs, kur kailcirtes nav pieļaujamas. Latvijas Valsts meži tikmēr norāda, ka sabiedrība tiek maldināta, jo tiešā kultūrvēsturisku vietu un objektu tuvumā ciršana nenotiek. Turklāt mežu apsaimniekošana notiek stingri pēc plāna. Lai situāciju risinātu, šodien uz Īli devās Saeimas deputāti.

Līdz šim konfliktā iesaistītās puses – Latvijas Valsts meži un vides aizstāvji pie sarunu galda nav sēdušies. Pēc plašsaziņas līdzekļos saceltās ažiotāžas risinājuma meklēšanā nu iesaistījušies Saeimas deputāti, kas šodien klātienē ieradās notikuma vietā un strīdniekus uzklausīja.

Vides aizstāvji pauž sašutumu, ka meža ciršana notiek Īles partizānu bunkura un tūristu iecienītu taku tuvumā. Visai šai apkārtnei jau vairākus gadus noteikts ekoloģiskā meža statuss.

Foto

Latvijas Valsts meži gan akcentē, ka Īles meži tiek apsaimniekoti pēc īpaša plāna, kas tapis pēc sabiedriskās apspriešanas un mežu apsaimniekošana notiek daudz saudzīgāk nekā citur.

Vides aizstāvji izvirzījuši divas prasības – darba grupas izveidošanu šā meža masīva turpmākai apsaimniekošanai, kā arī kailciršu metodes pārtraukšanu. Latvijas Valsts meži nekādiem ultimātiem gan negrasās piekrist.

Nākamo 5 gadu laikā Īles mežos ar kailcirtēm plānots nocirst kopumā 30 hektārus meža. Atbilstoši likumam šajās vietās mežs tiks atjaunots.

Video

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas