Vides aizstāvjus satrauc 134 miljonus vērtās pārkraušanas piestātnes Krievu salā

1 komentārs

Ar pamatīgu pompu Krievu salā atklātas 134 miljonus eiro vērtas kravu pārkraušanas piestātnes. Kamēr pašvaldības un brīvostas vadītāji pauž gandarījumu par vērienīgo projektu, vides aizstāvji pauž bažas, ka ogļu putekļi Bolderājas iedzīvotājiem jau drīz būs neizbēgama dzīves realitāte.

Krievu salā izbūvētas četras beramkravu pārkraušanas piestātnes. Dabā tas izskatās kā aptuveni kilometru garš, ar betona plāksnēm noklāts ceļš, uz kura izvietotas dzelzceļa sliedes. Krievu salas projekta kopējā kapacitāte ir 20 miljoni tonnu beramkravu gadā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Projekta realizācijā ieguldīti 133,65 miljoni eiro. 77 miljoni no Eiropas, pārējo Rīgas brīvosta aizņēmusies no bankām. Darbi ļāvuši pamatīgi nopelnīt būvniekiem, kas par to pauda neviltotu prieku.

Skaties foto:

Bažas par projektu pauž biedrība Koalīcija dabas un kultūras mantojuma aizsardzībai. Jaunais projekts apdraud vairākas aizsargājamās putnu sugas, turklāt zem pamatīgas jautājuma zīmes ir apkārtējo iedzīvotāju veselība. Lai gan osta esot piedāvājusi izveidot 23 metrus augstu sienu ap ogļu krautnēm, pēc biedrības domām, nav zināms, kā tas ietekmēs piesārņojuma līmeni un vai putekļi nepārklās tuvējos rajonus. Brīvostas vadība pauž cerību, ka iedzīvotāji necietīs.

Krievu salas projekts aizsākts 2006. gadā. Visiem stividoriem, kas vēl darbojas Rīgas centra robežās, uz jauno termināli būs jāpārceļas līdz 2019. gada pavasarim.

Skaties video:

1 komentārs

TOP komentāri

  • ES
    0

    ES

    Kādēl neko neteica, kad projektēja un būvēja?

    17.11.2015 13:44

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas