VIDEO: Uzvaras parkā svin 9. maiju

0 komentāri

Lai gan Latvijā nacisma sagrāves diena tāpat kā lielākajā daļā pasaules valstu tika nosvinēta jau 8. maijā – datumā, kad pirms 71 gada reāli kapitulēja nacistiskās Vācijas armija, daļa cilvēku līdzīgi kā tas ir Krievijā, šos svētkus atzīmē pēc komunistiskā režīma laika tradīcijām – 9. maijā.

Jau no paša rīta Uzvaras parkā pulcējas Otrā pasaules kara veterāni un viņu tuvinieki un atbalstītāji un pie pieminekļa padomju armijas karavīriem noliek ziedus.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Rīta pusē ziedus nolika arī Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs, dažu valstu vēstnieki. Pēc oficiālās ziedu nolikšanas Uzvaras parkā sākās koncerts. Neraugoties uz to, ka šodien ir darba diena, pie Uzvaras pieminekļa pulcējas daudz cilvēku, tomēr, salīdzinot ar citiem gadiem, viņu ir mazāk.

Vairāki cilvēki pie apģērba piesprauduši oranži melnās Georga lentītes, taču pārsvarā tās ir mazāka izmēra nekā iepriekšējos gados izmantotās. Pieminekļa pakājē pulcējas pārsvarā vecāka gadagājuma cilvēki, taču uz pasākumu nāk arī ģimenes ar bērniem. Parkā tiek atskaņota padomju laika estrādes mūzika par kara tematiku.

Pagaidām nekādi starpgadījumi neesot fiksēti. Visapkārt Uzvaras parkam un parka teritorijā izvietojušās Rīgas Pašvaldības policijas patruļas. Ir arī Valsts policijas darbinieki un dežūrē mediķi.

Video: par 9. maija pasākumiem stāsta Uzvaras parka apmeklētāji – rīdzinieki Pēteris un Natālija

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas