VIDEO: Uzvaras parkā svin 9. maiju

0 komentāri

Lai gan Latvijā nacisma sagrāves diena tāpat kā lielākajā daļā pasaules valstu tika nosvinēta jau 8. maijā – datumā, kad pirms 71 gada reāli kapitulēja nacistiskās Vācijas armija, daļa cilvēku līdzīgi kā tas ir Krievijā, šos svētkus atzīmē pēc komunistiskā režīma laika tradīcijām – 9. maijā.

Jau no paša rīta Uzvaras parkā pulcējas Otrā pasaules kara veterāni un viņu tuvinieki un atbalstītāji un pie pieminekļa padomju armijas karavīriem noliek ziedus.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Rīta pusē ziedus nolika arī Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs, dažu valstu vēstnieki. Pēc oficiālās ziedu nolikšanas Uzvaras parkā sākās koncerts. Neraugoties uz to, ka šodien ir darba diena, pie Uzvaras pieminekļa pulcējas daudz cilvēku, tomēr, salīdzinot ar citiem gadiem, viņu ir mazāk.

Vairāki cilvēki pie apģērba piesprauduši oranži melnās Georga lentītes, taču pārsvarā tās ir mazāka izmēra nekā iepriekšējos gados izmantotās. Pieminekļa pakājē pulcējas pārsvarā vecāka gadagājuma cilvēki, taču uz pasākumu nāk arī ģimenes ar bērniem. Parkā tiek atskaņota padomju laika estrādes mūzika par kara tematiku.

Pagaidām nekādi starpgadījumi neesot fiksēti. Visapkārt Uzvaras parkam un parka teritorijā izvietojušās Rīgas Pašvaldības policijas patruļas. Ir arī Valsts policijas darbinieki un dežūrē mediķi.

Video: par 9. maija pasākumiem stāsta Uzvaras parka apmeklētāji – rīdzinieki Pēteris un Natālija

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas