VIDEO: skolās skan Pēdējais zvans, eksāmenos skolēni sagaida labus rezultātus

0 komentāri

Pēdējais zvans šodien izskanējis skolās, kur daudziem beidzas mācības un sākas eksāmenu laiks. Kā šī diena, pēdējo reizi sēžot skolas solā, aizvadīta Teikas vidusskolā?

Pie skolas trīs divpadsmitās klases sagaida pirmklasnieki. Tie paši, kurus mācību gada sākumā – 1. septembrī – viņi ieveda skolas dzīvē. Tagad mazie zvana lielajiem pēdējo atvadu zvanu.

Ap skolu, aplausiem skanot, tiek nosoļots goda aplis. Tad pirmklasnieki divpadsmitos sēdina savos solos, lai vēlētu veiksmi eksāmenos.

Viens eksāmens – angļu valodā – jauniešiem jau aizvadīts. Priekšā, kā viņi paši saka, grūtākie pārbaudījumi – matemātikā un latviešu valodā. Lai labāk sagatavotos, pirmklasnieki pārbauda skolas beidzēju glītrakstīšanas prasmes.

“Pat tagad šāda veida pirmās klases latviešu valodas gramatika sagādā problēmas, tāpēc varbūt tagad es jūtos nepārliecināts par savām spējām, bet es esmu eksāmeniem gatavs,” stāsta 12. klases skolēns Roberts.

Līdzīgi kā Roberts, arī pārējie ir pārliecināti – eksāmenos gaidāmi labi rezultāti.

Jauniešiem ne tikai nav eksāmenu drudža, bet ir arī konkrēti nākotnes plāni un pat jau atrasts darbs.

“Es grasos studēt tepat Rīgas Tehniskajā universitātē Muitas nodokļu administrēšanu, tālāk ar nodokļiem kaut ko darīt. Kāpēc tāda izvēle? Interesē mani tas vienkārši,” teic skolniece Katrīna.

Vai turpināt mācības Latvijā, vai tomēr doties ārpus valsts robežām – arī tā ir izvēle, kas aktuāla skolu beidzējiem.

Pēdējā zvana dienā prieks mijas ar skumjām, taču ir pārliecība, ka izauguši erudīti un zinoši jaunieši.

Kamēr pirmklasniekiem nekas cits neatliek kā vēl 11 gadus sēdēt skolas solā, tikmēr divpadsmitie dodas skolai par piemiņu atstāt savas klases foto.

“Ir pārliecība, ka arī šiem bērniem, šiem jauniešiem labi veiksies eksāmenā, ka turpmākais dzīves ceļš ir viņu izvēle nevis piespiedu apstākļi. Ka izglītības kvalitāte viņiem būs laba,” teic Rīgas Teikas vidusskolas direktore Ilona Bergmane.

Pēc svinīgās pēdējās dienas skolas solā līdz izlaidumam atlicis tikai viens solis – nokārtot eksāmenus.

Video

 

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Uz XII Jaunatnes dziesmu un deju svētkiem pulcēsies 40 000 Igaunijas jauniešu

Uz XII Jaunatnes dziesmu un deju svētkiem pulcēsies 40 000 Igaunijas jauniešu

Mēdz sacīt, ka latvieši ir liela dziedātāju tauta. Tomēr ar bagātīgām tradicionālo dziesmu un deju tradīcijām var lepoties arī mūsu ziemeļu kaimiņi igauņi. Līdzīgi kā Latvijā Igaunijā dziesmu un deju svētki norisinās ik pēc pieciem gadiem. Savukārt šovasar Tallinas lielākajās estrādēs jau 12. reizi noritēs arī Jaunatnes dziesmu un deju svētki, kas pulcēs tieši jaunākās paaudzes korus un deju kolektīvus no visas Igaunijas.

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas