VIDEO: Sēņu izstādes pirmajā dienā cilvēki sanesuši 200 sugu sēnes

0 komentāri

Latvijas dabas muzeja (LDM) rīkotās sēņu izstādes pirmajā dienā aplūkojamas 200 dažādu sugu sēnes. Cilvēku interese šogad ir īpaši liela, un sēņotāji uz muzeju nes arvien jaunus eksemplārus.

Apmeklētāji pie sēņu pazinējiem var vērsties arī neskaidrību gadījumā. Mikologi sniedz padomus reizēs, kad ir atrasta kāda nezināma sēne.

Latvijas Dabas muzeja botānikas nodaļas vadītāja Inita Dāniele:

Mums joprojām nes sēnes – no rīta bija aplūkojamas 170 sugu sēnes, bet pusdienlaikā aplūkojamo sugu skaits pieaudzis līdz diviem simtiem. Tāpat daudzi nāk uz muzeju noskaidrot, kādu sēni viņiem izdevies atrast.

Visām muzejā skatāmajām sēnēm ir pievienoti apraksti, kas norāda vai tās ir vai nav ēdamas.

Šogad sēņu izstādē vairāk redzamas tieši retās sēnes, bet viena sēne joprojām nav atpazīta.

LDM botānikas nodaļas vadītāja Inita Dāniele:

Mums šobrīd ir viena beka, kuras sugu cenšamies noskaidrot. Droši vien tiksim skaidrībā, jo zināms, ka tā ir atnesta no Kurzemes, skābaržu meža.

Savukārt bērniem izstādē ir iespēja vizuāli ar uzskatāma modeļa palīdzību izpētīt, kas īsti ir sēne un no kā tā sastāv. Tāpat var iepazīt sēņotni jeb micēliju – lielāko sēnes daļu, kas ir neredzama, jo atrodas zem zemes.

Sēņu izstāde turpināsies līdz svētdienai.

Portāls ”Skaties.lv” jau ziņoja, ka sēņu daudzumu ik gadu nosaka meža kvalitāte un tas, kādi koki tur aug. Latvijas mežos šobrīd aug ļoti daudz bērzlapju, no kurām daudz sēņotāji gatavo karbonādes un sēņu mērci. Saglabājoties līdzīgiem laika apstākļiem turpmākās nedēļas, Latvijas mežos nav gaidāms arī baraviku izsīkums.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas