VIDEO: notiek aktīva gatavošanās Latvijas simtgadei un Dziesmu svētkiem

0 komentāri

Latvijas simtgades Dziesmu svētku noslēguma koncertu Mežaparkā klātienē varēs vērot mazāk skatītāju – tā pirmdien, 16. maijā, iepazīstinot ar svētku iecerēm, atzina to rīkotāji. Skatītāju rindu skaits tiks samazināts, ņemot vērā būvinženieru ieteikumu nepārslogot skatuvi. Savukārt Deju lielkoncertus Daugavas stadionā, gluži otrādi, varēs baudīt divreiz vairāk skatītāju.

Ikdienā Daugavas stadions ir vieta sporta norisēm un treniņiem, taču ik pēc dažiem gadiem kļūst par vienu no galvenajām Dziesmu un deju svētku norises vietām.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Deju kolektīvi no visas Latvijas šurp dosies arī Latvijas simtgades dziesmu un deju svētkos.

Šobrīd stadions ir lielās rekonstrukcijas gaidās, atjaunojot gan iekšējo, gan piegulošās teritorijas. Taču uzreiz jāsaka, ka pilnīgi visu projektu līdz 2018. gadam pabeigt neizdosies.

Par slikto tehnisko stāvokli stadions kritizēts ik katru jauniešu un arī pieaugušo deju svētku laikā. Tagad beidzot var cerēt, ka uz simtgades svētkiem pārmetumu par stadionu vairs nebūs.

Teju 50 miljonu vērtajā būves rekonstrukcijas projektā līdz Dziesmu un deju svētkiem plānots ieguldīt aptuveni pusi līdzekļu.

“Rekonstrukcijas pirmā kārta paredz tieši stadiona daļas sakārtošanu, skatītāju daļu, divas reizes palielināt to. Sakārtot tieši stadionu un tā klājumu,” stāsta kultūras ministre Dace Melbārde (NA-TB/LNNK).

No šā brīža aptuveni 5000 sēdvietām to skaitu plānots palielināt divtik – līdz 10 tūkstošiem, izbūvējot papildus tribīnes stadiona malās.

“Esam izsludinājuši iepirkumu projektam, būvniecībai tribīnēm. Vēlāk uz 2018. gadu tiks sakārtotas komunikācijas, kas ir pieguļošas, un pašas tribīnes. Tas ir uz 2018. gadu,” teic VSIA Daugavas stadions valdes loceklis Elmārs Martinsons.

Lai varētu ķerties pie reāliem būvdarbiem, jānoslēdz attiecīgs līgums, pie kura detaļām vēl tiekot strādāts. Martinsons prognozē, ka tam jānotiek vasaras gaitā.

Viņš stāsta, ka “uz svētkiem tiek taisīta pauze, un pēc svētkiem tiek būvētas trīs halles – komandu halle, hokeja halle un vieglatlētikas halle”.

Tikmēr Mežaparka kompleksā kurā notiek gala koncerts, būšot jāupurē priekšējās rindas.

Svētku režisors vēlas redzēt ne mazāk dalībnieku kā ierasts – tas ir starp 15 un 16 tūkstošiem. Taču rudenī publiskotais būvekspertu atzinums uz pašas skatuves pieļauj ne vairāk kā septiņus ar pusi tūkstošus.

“Mēs aizņemam visu estrādi ar paplašinājumiem, aizņemam asfalta laukumu un lielu daļu skatītāju pirmās zonas. Un tas arī ir tas Latvijas koptēls – Latvijas dziedātāji un dejotāji kopā,” stāsta noslēguma koncerta režisors Uģis Brikmanis.

Iepriekš izstrādātais kompleksa pārbūves projekts gan paredz, ka skatītāju skaits noņemto rindu dēļ mazāks nekļūs, bet tieši otrādi – tam jākļūst par 10 tūkstošiem vairāk.

Arī Mežaparka estrāde, līdzīgi kā Daugavas stadions, Latvijas simtgade Dziesmu svētkus piedzīvos daļēji pabeigta, jo lēmumi par to atjaunošanu pieņemti ar dažu gadu nobīdi.

Video

Foto

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Uz XII Jaunatnes dziesmu un deju svētkiem pulcēsies 40 000 Igaunijas jauniešu

Uz XII Jaunatnes dziesmu un deju svētkiem pulcēsies 40 000 Igaunijas jauniešu

Mēdz sacīt, ka latvieši ir liela dziedātāju tauta. Tomēr ar bagātīgām tradicionālo dziesmu un deju tradīcijām var lepoties arī mūsu ziemeļu kaimiņi igauņi. Līdzīgi kā Latvijā Igaunijā dziesmu un deju svētki norisinās ik pēc pieciem gadiem. Savukārt šovasar Tallinas lielākajās estrādēs jau 12. reizi noritēs arī Jaunatnes dziesmu un deju svētki, kas pulcēs tieši jaunākās paaudzes korus un deju kolektīvus no visas Igaunijas.

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas