VIDEO: Muzeju naktī garākās rindas – pie Saeimas un LNMM

0 komentāri

Tūkstošiem iedzīvotāju sestdien vakarā apmeklēja ikgadējos Muzeju nakts pasākumus, kuru laikā apmeklētājiem durvis bez maksas vaļā vēra 150 muzeju visā Latvijā.

Pasākuma rīkotāji lēš, ka kopumā visā Latvijā Muzeju nakts pasākumos piedalījušies ap 200 000 iedzīvotāju. Muzejos Rīgā augstu novērtēta labā atmosfēra un pacilātā gaisotne visapkārt.

“Vakars ir vienkārši lielisks, un laiks ir lielisks, tāpēc cilvēki daudz staigā. Mēs tieši nospriedām, ka viss ir ļoti, ļoti gaumīgi,” norādīja pasākumu apmeklētāja Elza.

Savukārt Muzeju nakts pasākumu apmeklētāja Elēna LNT Ziņām stāstīja: “Mēs puisīti atvedām paskatīties, viņš pirmo reizi Muzeju naktī piedalās.”

Šogad Muzeju nakts tēma bija Durvis. Pasākuma rīkotāji norāda, ka šī tēma rosināja mirkli pakavēties uz sliekšņa un pavērot, kādas durvis mēs veram – aicinošas, pārsteigumus sološas vai varbūt smagas, bijību raisošas. Pacietīgākie apmeklētāji stāvēja arī garajā rindā, lai tiktu parlamentā pa Saeimas galvenajām durvīm.

Tomēr visgarākā rinda bija vērojama pie nesen atjaunotā Latvijas Nacionālā mākslas muzeja durvīm.

“Ļoti skaisti, mēs tikai to vizuāli gribējām redzēt, protams, to saturu citā reizē jānāk skatīties,” sacīja Elēna.

Muzeju nakts šogad norisinājās 12. reizi. Iedzīvotājiem bez maksas bija iespēja apmeklēt 150 muzejus.

Video

Foto

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas