VIDEO: “metāla” cimdi, cilpas un tīkli – kādus rīkus glābēji izmanto dzīvnieku izpestīšanai?

0 komentāri

Tīklā sapinies putns, pagalmā iemaldījusies čūska, aiz zara aizķēries gulbis, kokā uzkāpis kaķis, caurulē iesprūdis ezis – šī ir statistika tikai par aizvadītajā diennaktī nelaimē nokļuvušajām radībām, kurām bijusi vajadzīga glābēju palīdzība.

Izsaukumi, kad glābēju prasmes tiek izmantotas dzīvnieku, putnu un rāpuļu izpestīšanai, nav retums. Citkārt glābēji savukārt zvanus saņem no cilvēkiem, kas raizējas par uzbrukumiem, piemēram, no vārnām vai gulbjiem, kas sargā savus pēcnācējus.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Kā liecina Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) statistika, pērn kopumā reģistrēti 810 izsaukumi, kas saistīti ar palīdzības sniegšanu dzīvniekiem, un lielākā daļa no tiem jeb 314 bija ārpus Rīgas. Turklāt pēdējo gadu laikā šādu izsaukumu skaits pakāpeniski audzis – 2011.gadā tika reģistrēti 580 gadījumi.

Par vienu no neparastākajiem dzīvnieku glābšanas gadījumiem savukārt var uzskatīt pusotru metru gara aligatora ķeršanu 2008.gada vasarā Olaines pagasta dārzkopības sabiedrībā Vaivadi.

Video: VUGD Rīgas reģiona pārvaldes 3.daļas komandieris Krišjānis Mincenbergs demonstrē glābēju aprīkojumu

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas