VIDEO: Latvijas skolotāji pie Saeimas prasa lielākas algas

0 komentāri

Latvijas skolotāji ceturtdienas rītā sākuši pulcēties kārtējā protestā pie Saeimas. Ap plkst. 8.15 bija sanākuši vairāki simti pedagogu.

Kopumā paredzēts, ka protestā piedalīsies divi tūkstoši skolotāju. Viņi prasa tautas kalpiem finansējuma palielināšanu skolotāju algām. Pašreizējā nākamā gada budžetā šāds finansējums nav paredzēts.

Sanākušie skolotāji rokās tur plakātus ar uzrakstiem ”Kvalitatīva izglītība nav par velti”, ”Valsts politika ir necieņa pret skolotāju un bērnu” u.c.

Skolotāji pie parlamenta ēkas izklājuši arī sarkanu paklāju, vēloties atgādināt pirmsvēlēšanu solījumus palielināt algas skolotājiem. Valdība šiem mērķiem nākamgad nolēmusi piešķirt papildu trīs miljonus eiro prasīto 36 miljonu vietā.

Izglītības ministre Mārīte Seile vairākkārt publiski izteikusies, ka saprot pedagogu prasības un lūgusi valdībai naudu piešķirt, taču neveiksmīgi. Premjerministre Laimdota Straujuma uzdevusi M. Seilei un viņas vadītajai ministrijai pusgada laikā izstrādāt jaunu atalgojuma sistēmu. Ja tiks pierādīts, ka tā ir saprotama un attaisnojoša, tad naudu piešķirs no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas