VIDEO: kāpēc vārnas maijā kļūst agresīvas?

0 komentāri

Atbildīgie dienesti ik gadu šajā laikā saņem satrauktu iedzīvotāju zvanus par agresīvām vārnām. Arī šis gads nav izņēmums.

Ornitologi lēš, ka galvaspilsētā vien kokos varētu būt vairāki tūkstoši vārnu ligzdu, bet pašu putnu skaits mērāms vismaz piecas reizes vairāk.

Ornitologs Ruslans Matrozis skaidro, ka ik gadu maija otrajā pusē no vārnu ligzdām mēģina izlidot mazuļi un pieaugušajām vārnām pārraugāmā teritorija kļūst plašāka.

Video: ornitologs skaidro vārnu uzvedību

Ornitologi iesaka agresīvajām vārnām nepievēst īpašu uzmanību un mierina, ka putni arī nesekos. Šis vārnu aktivitātes periods vēl varētu turpināties apmēram nedēļu līdz jūnija sākumam.

Plašāk par gadījumiem, kad cilvēkiem bijusi vajadzīga glābēju palīdzība, sastopoties ar agresīvām vārnām, ceturtdien LNT raidījumā 900 sekundes!

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas