VIDEO: kādas pretenzijas ir velobraucējiem pret satiksmes organizāciju un zīmju izvietošanu?

0 komentāri

Būvējot un rekonstruējot ceļus, tiks izveidota arī ērta un droša veloinfrastruktūra. Latvijas Valsts ceļi izglītos projektētājus arhitektus un būvniekus par to, kas jāņem vērā, lai visi transportlīdzekļi un velobraucēji uz ceļa varētu sadzīvot un lai jaunajos projektos lielāka uzmanība tiek piešķirta velotransportam.

Siltais un saulainais laiks velobraucējiem ir kā radīts. Daudzi velosipēdus izmanto, lai ikdienā pārvietotos pa pilsētu, tomēr gandrīz ikvienam velobraucējam ir kādas pretenzijas pret satiksmes organizāciju, veloceliņu vai zīmju izvietošanu.

Velobraucēju Emīlu ļoti satrauc apmales, “kuras ir ļoti stāvas, ka nevar uzbraukt; ir gandrīz jāapstājas, lai nepārdurtu riepu un varētu ar riteni uzbraukt”.

Savukārt riteņbraucēju Dzintaru neapmierina, ka jāiet sarkanās gaismas laikā starp automašīnām.

Riteņbraucēju apvienība visas idejas, kā uzlabot veloinfrastruktūru, ir apvienojusi velostandartā un piedāvā to ņemt vērā, rekonstruējot vai būvējot jaunus ceļus. Tas palīdzēs pilsētplānotājiem un arhitektiem izstrādāt kvalitatīvus projektus drošai velosatiksmei.

Lai visi satiksmes dalībnieki uz ceļa varētu sadzīvot, ir jābūt labiem apstākļiem, lai visiem būtu skaidrs, kuram priekšroka, ko drīkst un ko ne.

Riteņbraucēju apvienības valdes priekšsēdētājs Viesturs Silenieks LNT Ziņām norāda: “Tas, ko mēs gribam, lai tas kas ir un to, ko taisa velobraucējiem, lai uztaisa kvalitatīvi un tas ir domāts riteņbraucējiem”.

Riteņbraucēju apvienība šodien parakstīja arī sadarbības līgumu ar Latvijas Valsts ceļiem.

“Izglītosim gan projektētājus, gan autoceļu darbiniekus, gan būvvalžu darbiniekus pašvaldībās, gan pašvaldības policistus par jauno velostandartu,” teic LVC valdes priekšsēdētājs Jānis Lange.

Velobraucējiem patlaban esot piešķirta lielāka prioritāte, norāda ceļu saimnieki, tāpēc veloinfrastruktūra tiekot veidota pārdomāti. Savukārt līdz nākamā gada 31. martam plānots izstrādāt velosatiksmes attīstības plānu.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas