VIDEO: kādas ir iedzīvotāju zināšanas par Eiropas Savienību?

0 komentāri

Cik daudz tu zini par Eiropas Savienību, – to Eiropas dienā bija iespējams uzzināt, kārtojot īpašu eksāmenu.

Pārbaudīt savas zināšanas par Eiropas Savienību pirmdien, 9. maijā, varēja ne vien tiešsaistē, bet arī klātienē Eiropas Savienības mājā. Paši mazākie spēkiem mērojās īpašā autobusā jeb Eiropas ekspresī.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Lai vairotu mazāko klašu skolēnu zināšanas, šāds Eiropas ekspresis kopš aprīļa viesojies jau vairāk nekā 25 Latvijas skolās. Un daudziem no trešklasniekiem te izdodas atklāt arī ko jaunu, tostarp atpazīstot dalībvalstis.

Tomēr kopumā tieši to jauniešu, kuri dzimuši Latvijai jau esot Eiropas Savienības dalībvalstij, zināšanas par organizāciju esot daudz labākas nekā viņu vecākiem un vecvecākiem, uzskata Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā vadītāja Inna Šteinbuka.

“Kopumā zināšanas nav sliktas, nu es neteiktu, teicamas, bet kaut kur starp astoņām un deviņām tomēr ir. Nu un tālāk viss ir atkarīgs no katra bērna vai no katra studenta, citi zin labāk, citi sliktāk, bet es ceru, ka ar laiku visi zinās teicami,” LNT Ziņām norāda Šteinbuka.

“Tur bija tāds jautājums, kas ir uz reversa naudas zīmītei virsū Eiropas naudas zīmītei – es īstenībā nebija ieskatījies izrādās, ka tur ir pieminekļi,” teic autovadītājs Jānis.

Viņš atzīst, ka kopumā tests nav grūts. Galvenā motivācija piedalīties bijusi ne vien zināšanu pārbaude, bet arī viena no balvām – lidojums gaisa balonā.

Interese par Eiropas eksāmena kārtošanu ar katru gadu pieaug. Ja pirms trīs gadiem to aizpildīja 3000 cilvēku, tad šogad tiek prognozēti 10 000 dalībnieku.

“Jau pirmā stundā, par spīti tam, ka mums vienu brīdi likās, ka ir hakera uzbrukums, un nevarēja piedalīties, ir jau 1000 dalībnieku, mēs redzam, ka šī tradīcija cilvēki to pieņem, vēlas kaut ko jaunu uzzināt un pacīnīties par balvām,” teic Eiropas Kustības Latvijā vadītājs Andris Gobiņš.

Katrs interesents savu testa rezultātu uzzina uzreiz, bet kopējie rezultāti būs zināmi šomēnes.

Video

Par citiem interesantiem tematiem – LNT Ziņās plkst. 20!

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas